+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Будва

Будва

Вила Вукмановиќ 

Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима.

Наем на студио за 9 ноќевања
  Период  1/2  1/4 1/4+1  1/6 апп
студио студио апп
1 20.06-29.06 180 256 281 320
2 29.06-08.07 210 308 338 384
3 08.07-17.07 250 429 471 480
4 17.07-26.07 290 460 506 576
5 26.07-04.08 310 512 563 640
6 04.08-13.08 310 512 563 640
7 13.08-22.08 290 460 506 576
8 22.08-31.08 250 429 471 480
9 31.08-09.09 210 308 338 384
10 09.09-18.09 180 256 281 320

 

 

 • Доплата за превоз :
  • Возрасни 40 евра.
  • Деца  до 7 години 20 евра.
 • Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.).
 •  Попуст за трето возрасно лица и дете над 12год – 20% попуст

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Будва  – 15.00 часот

 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата