+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ЈЕРИСОС Вила „Evgenia“

ЈЕРИСОС

 Вила „Evgenia

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота.  Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос  се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи Kakoudia и Ksiropotami. Вилата „Evgenia“ се наоѓа на само 20 од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата, сите се комплетно нови, прва година се во употреба и имаат целосно нов мебел. Сите  имаат комплетно опремени кујни со електрични шпорети со рерни и фрижидери со одделни комори за замрзнување, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената (петкреветните дуплекс апартмани имаат телевизори и клими во секоја спална соба). Сите сместувачки капацитети имаат по две тераси со поглед во дворот на вилата или со поглед на улица. Постелнината и крпите се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила. Во вилата е забрането внесување на домашни миленичиња.

Напомена: Апартманите се комплетно нови и ќе бидат прва сезона во употреба.

Вила „Evgenia” – Јерисос

Термин:

Ноќевања:

1/2+2 апартман

1/5 апартман дуплекс

26.0505.06.2020

10

250 (15.500 ден.)

350 (21.700 ден.)

05.0615.06.2020

10

300 (18.600 ден.)

400 (24.800 ден.)

15.06-25.06.2020

10

400 (24.800 ден.)

500 (31.000 ден.)

25.06-05.07.2020

10

450 (27.900 ден.)

600 (37.200 ден.)

05.07-15.07.2020

10

500 (31.000 ден.)

650 (40.300 ден.)

15.07-25.07.2020

10

550 (34.100 ден.)

700 (43.400 ден.)

25.07-04.08.2020

10

550 (34.100 ден.)

700 (43.400 ден.)

04.08-14.08.2020

10

550 (34.100 ден.)

700 (43.400 ден.)

14.08-24.08.2020

10

550 (34.100 ден.)

700 (43.400 ден.)

24.08-03.09.2020

10

500 (31.000 ден.)

600 (37.200 ден.)

03.0913.09.2020

10

400 (24.800 ден.)

500 (31.000 ден.)

13.09-23.09.2020

10

300 (18.600 ден.)

400 (24.800 ден.)

 • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
 • Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  
 • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
 • При сместувањто влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за оддржувањето на хигиената. По завршувањето на Вашето летување, должни сте да го оставите студиото или апартманот во пристојна состојба.
 • Ве молиме по напуштање на студијата и апартманите да не оставате неизмиени садови и отпадоци.
 • Користењето на клима уредот е вклучено во цената. Сопственикот на вилата има право да реагира и да ја ускрати оваа услуга доколку го оставате апаратот да работи во времето додека сте на плажа или надвор од апартманот.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на last minute понуда да ги објави и продава останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои претходно го уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средства на име на разлика во цена.
 • Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
 • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!
 • Организиран превоз од Куманово
 • Тргнување од Куманово во 03:00h.
 • Цена на повратен билет –35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра