+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ВИЛА – Паскалис

СКИЈАТОС

вила Паскалис” –  Трулос

ВилаПАСКАЛИС лоцирана во Трулос на оддалеченост 7 минути од плажата Трулос. Извонредна местоположба со фасцинантен поглед кон морската шир.
Плажата Трулос е преубава плажа со ситен песок и постепено задлабочување, тиркизна боја на водата , лежалки,таверни… во непосредна близина има супермаркет.

ОД МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ

 

30

 

07

 

15

 

23

 

01

 

08

 

16

 

24

 

01

 

09

 

17

 

25

 

02

 

10

 

19

 

28

НОЌЕВАЊА

 

8

 

8

 

8

 

8

 

7

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

8

 

9

 

9

 

8

Студио
1/3+1

 

109

 

129

 

159

 

189

 

199

 

209

 

229

 

259

 

259

 

259

 

259

 

209

 

179

 

149

 

129

 

119

3,4 лице 99 109 109 159 159 159 159 159 159 159 159 159 159 159 109 109
1 и 2 дете до 12 год 59 59 59 59 59 59 59 59 59 59 59 59 59 59 59 59

НАПОМЕНИ:  

 • Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (7, 8 или 9) ноќевања со вклучен:

автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште – вила – пристаниште,  клима уред за минимум 2 лица;

 • Трето,четврто ,петто или шесто лице плаќаат според табелата;
 • 1 и 2 (прво и второ) дете до 12 години  плаќаат според табелата;
 • Дете до 2 години бесплатно (без седиште);
 • Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;
 • Поаѓање од Скопје на паркингот спроти Холидеј Инн во 23:00 часот;
 • Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.
 • Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 110 еур за возрасни, 65 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска и бродска карта;
 • Само автобуски превоз 80 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год. – еден правец и бродска карта;
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво и второ лице, за 3,4,5,6 лице по 25 еур,за деца до 12 години не се одбива;
 • Напомена: Oбезбедено е трансфер од пристаниште – вила – пристаниште на денот на пристигнување и заминување
 • Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.