+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

НЕА ПОТИДЕА – Вила “ISI Lux”

Вила “ISI Lux”

Неа Потидеа

СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ  20% за уплата до 10.07 

Вила “ISI Lux се наоѓа нa само 20m oд плажа и во непосредна близина на хотел “Potidea Golden Beach”.  Вилата е изградена во 2017 год. Располага со 1/3 студија, /2+1/ апартмани со една спална за 3 лица и дуплекс апартмани со две одделни спални соби за 4 лица. Студијата/апартманите се на I кат, сите опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима со доплата на лице место 5€ од ден, ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Во дворот на вилата има масички со столчиња и скара кои се на располагање на гостите. Вилата за прв пат е отворена во 2017 година.

“ISI Lux”
Неа Потидеа

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

19

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2+1 студио

85

120

135

155

175

195

385

405

425

425

425

425

405

195

155

110

85

60

1/3 студио

90

130

145

165

185

205

405

425

445

445

445

445

425

205

165

120

90

85

АПТ /2+1/ (со 1 спална)

100

140

160

180

200

220

425

445

465

465

465

465

445

220

180

135

100

70

Дуплекс АПТ /2+2/

70

90

110

125

140

155

585

605

625

625

625

625

605

155

120

90

70

50

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио/апартман

цени по лице со превоз

Бесплатно сместување за 3то лице во студио или апартман со една спална

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална – БЕСПЛАТНО сместување;
 • Цените за 7ноќи/8дена (со*), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица;
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • Превоз од: Куманово, (бензинска Мак петрол – автопат)  во 04:15h
 • Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе автобус или минибус, доколку не е можно ги остава кај стадионот. Околу 300м од вилата;
 • Поаѓање од Неа Потидеа: во 15:00h по МК време / 16:00h по ГР време;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • Доплата за туристичка такса – 50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • Доплата за клима – 5€ од ден;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување (информации во агенција)

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.
Тимот на “Импала Травел” Ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.