+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

НЕА ФЛОГИТА Вила “CASA BELLA”

Вила “CASA BELLA”

Неа Флогита

СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ  20% за уплата до 10.07 

 Бесплатно сместување за 5то лице во дуплекс АПТ 3+2

 Вила “Casa Bella”, се наоѓа во центарот на Флогита, на 50m од плажа. Располага со апартмани со една спална за 2 лица и дуплекс апартмани со две спални соби за 4 или 5 лица на I и II кат. На приземје се наоѓа рецепција и голем простор за оставање на багаж на денот на сместување и заминување, како и тоалет кој може да го користат гостите. 
Апартман со една спална соба за 2 лица (брачен кревет во спалната) и посебна кујна, комплетно опремена, купатило, тераса со масичка и столчиња со поглед назад кон улицата.
Дуплекс апартман со 2 одделни спални соби за 4 лица (брачен кревет во двете спални соби), кујна купатило и тераса со поглед назад кон улицата.
– Дуплекс апартман со 2 одделни спални соби за 5 лица (брачен кревет во едната спална и три единечни легла во другата спална соба) кујна, купатило, тераса со поглед кон предниот дел на улицата, пред вилата.
Апартманите се комплетно опремени со голем фрижидер+комора, мал шпорет со рерна, електричен бокал за вода, машина за перење алишта и прибор, WC, клима – вклучена во цената и е поставена во ходникот на апартманите,    интернет, пешкири, плазма TV со сателитска со Македонски и Српски канали во една од двете спални соби, тераси со масички и столчиња. 

“Casa Bella”
Неа Флогита
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
16 23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05  12 19
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7  7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
АПТ /2+0/ (со 1 спална) 50 80 100 120 140 160 180 335 365 395 395 395 395 365 180 145 115 80 55
Дуплекс АПТ /2+2/ 45 65 80 90 105 115 130 505 535 565 565 565 565 535 130 95 80 65 45
Дуплекс АПТ /3+2/ 45 65 80 95 115 125 145 535 565 595 595 595 595 565 145 105 85 65 45
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

 

 • НАПОМЕНА

  • Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 5-то лице во дуплекс апартман /3+2/ – БЕСПЛАТНО сместување;
  • Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
  • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
  • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
  • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
  • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
  • Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
  • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
  • Организиран превоз од: Куманово (бензинска Макпетрол ) 04:15h;
  • Превоз од Неа Флогита: 15:30h по МК време/ 16:30h по ГР време;
  • Автобусот ги остава/зема патниците на 50м од вилата;
  • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
  • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
  • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
  • Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
  • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
  • Доплата за патничко осигурување.