+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Вила Елена

ЛЕТО 2020

ЛЕПТОКАРИЈА

вила ЕЛЕНА

Лептокарија е познато и многу посетувано туристичко место во областа Пиерија. На оддалеченост 80 км. јужно од Солун во подножјето на планината Олимп со долга и пространа песочна плажа е лоцирана туристичката дестинација наменета за секоја популација без ограничување. Најчести посетители се фамилијарни туристи, но без исклучок во рестораните, плажите  среќаваме туристи од сите генерации.

Вила “Elena” се наоѓа на сама плажа (прв ред). Располага со трокреветни студија на приземје, прв и втор кат. Сите се опремени со кујна, купатило, тв, клима уред (се доплаќа 5€ од ден доколку се користи), балкон.

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

*20

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

Студио 1/3

поглед море
 бр.соба

3,4,5,6,7,8,9,10,12,13,14

 

39

 

49

 

59

 

69

 

89

 

249

 

259

 

269

 

289

 

289

 

289

 

 

289

 

289

 

269

 

249

 

109

 

99

 

59

 

49

 

Студио 1/3

поглед на двор
 бр.соба 1,2

 

37

 

47

 

57

 

67

 

87

 

239

 

249

 

259

 

279

 

279

 

279

 

279

 

279

 

259

 

239

 

99

 

89

 

59

 

49

 

Студио 1/3

мала тераса поглед море
 бр.соба

15,16

 

35

 

45

 

55

 

65

 

85

 

215

 

235

 

245

 

265

 

265

 

265

 

265

 

265

 

245

 

225

 

95

 

85

 

55

 

45

 

Студио 1/3

Заедничка тераса
 бр.соба

11,17

 

30

 

40

 

50

 

60

 

70

 

210

 

220

 

230

 

250

 

250

 

250

 

250

 

250

 

230

 

220

 

90

 

80

 

50

 

40

 

                                           

 

НАПОМЕНИ:

 • Термините означени со * во табелата се ПАКЕТ АРАНЖМАНИ и се дадени по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз;
 • Останатите цени се однесуваат за НАЕМ на студио за 7 ноќевања;
 • За пакет аранжман во студио потребни се минимум 2 лица;
 • Трето или четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат:
  * 35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 – 12 години;
                     * Дете до 02 години не плаќа и не користи седиште во автобус;
                     * За патување со сопствен превоз се одбива 10€ по лице од вонсезонските цени.
 • Клима (со доплата од 5 евра на ден) и WI-FI – бесплатно.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд)
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Попустите не важат за смените означени со *;
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
 • Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст и рана уплата, средствата не се враќаат доколку патникот го откаже аранжманот. Повраток на средства има доколку патникот си најде замена за веќе резервираната соба;
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, Импала НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Туристичка такса се плаќа во агенција 0,50€ од ноќ од соба;

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД

Град

Место на тргнување

Време

Кичево

пред Гимназија

00:30 часот наутро

Гостивар

пред дом на културата

01:30 часот наутро

Тетово

наспроти дом на културата(стара лименка)

02:00 часот наутро

Куманово

Бензинска пумпа Макпетрол

02:15часот наутро

Скопје

Спроти Холидеј Ин

03:30часот наутро

Велес

Мотел Македонија

04:00 часот наутро

Прилеп

Бензинска Лук Оил на влезот

03:45 часот наутро

Неготино

Бензинска пумпа Макпетрол

04:30 часот наутро

Удово

Бензинска пумпа Макпетрол

05:00 часот наутро

Гевгелија

Бензинска пумпа Окта-Шимов

05:30 часот наутро

Штип

Нова Пошта

03:30 часот наутро