+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Малта – 7 Ноќевања

8ДЕНА / 7 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Малта е мала и густо населена, фасцинантнаостровскадржава во центарот на Медитеранот, веднаш под Сицилија. Се состои од пет острови, најголемиотМалта, потоаГозо, Комино ,Филфла и Коминото. Плени со својатабезвременскаубавина ,прекраснипесочниплажи и морско синило. Тесни улички, романтично возење со чамци, интересниградби, тврдини и катедраливоодушевуваат со својатаубавина…

Програма

 

 

Прв ден

Скопје -Малта

 

Полетување од Скопје за Малта со WizzAir во 13:20часот секој вторник, четврток и сабота. По слетување во Малта во 15:00 часот по локално време, организиранпревоз со автобус до хотел. Сместување. Ноќевање.

Втор до последен ден

Малта

Појадок. Слободенден за индивидуалниразгледи и прошетки.

Ноќевање.

 

Последен ден

Малта-Скопје

Појадок. Организиранпревоз до аеродром. Лет со WizzAir во 15:50часот по локалновреме од Малта за Скопјесекој вторник,четврток и сабота.Слетување во Скопје во17:30часот.

 

Kennedy Nova Hotel 4* – Silema
Цени по лице на ден, само сместување
Тип на соба Макс. лица во соба 01.05-31.05 01.06-30.06 01.07-31.07 01.08-31.08 01.09-30.09 01.10-24.10
Комфорт соба 2-4 52 53 66 70 66 64€
Стандардна соба со балкон 2-2 74 77 93 94 93 86€
Еднокреветнасоба со балкон 1 83 86 113 116 113 109€
Доплата за појадок за возрасни На ден 3€ 3€ 3€ 3€ 3€ 3€
Доплата за појадок за деца На ден 2€ 2€ 2€ 2€ 2€ 2€
Доплата за Полупансион за возрасни На ден 21€ 21€ 21€ 21€ 21€ 21€
Доплата за Полупансион за деца На ден 11€ 11€ 11€ 11€ 11€ 11€
Доплата за Полн пансион за возрасни На ден 33€ 33€ 33€ 33€ 33€ 33€
Доплата за Полн пансион за деца На ден 16€ 16€ 16€ 16€ 16€ 16€
Дете од 2 – 11,99 години На ден -50% -50% -50% -50% -50% -50%
3-то лице   -25% -25% -25% -25% -25% -25%
4-то лице   -30% -30% -30% -30% -30% -30%
Попуст за резервации направени до 31.03.2020 – 10% (период на престој01.05-31.10.2020)

 

Plaza Hotel 3* – Silema
Цени по лице на ден, ноќевање со појадок
Тип на соба Макс. лица во соба 01.04 – 30.04

01.05 – 30.06

01.10 – 24.10

01.07 – 30.09
Стандардна соба 2-3 38€ 44€ 59€
Стандардна соба со балкон поглед море 2-3 50€ 57€ 71€
Супериор соба со балкон поглед море 2-4 56€ 63€ 78€
Еднокреветнасоба 1 58€ 62€ 81€
Доплата за Полупансион за возрасни На ден 14€ 14€ 14€
Доплата за Полупансион за деца На ден 7€ 7€ 7€
Возрасен на дополнително легло На ден -25% -25% -25%
Деца од 2 – 6,99 години На ден Бесплатно Бесплатно Бесплатно
1-во дете од 7 -15,99 години На ден Бесплатно Бесплатно Бесплатно
2-ро дете од 7 -15,99 години На ден -50% -50% -50%

Попуст за рана резервација:

12% попуст за резервации направени од 13.11.2019 – 31.01.2020 (период на престој 01.04 – 31.10.2020)

10% попуст за резервации направени од 01.02 – 29.02.2020 (период на престој 01.04 – 31.10.2020)

10% попуст за резервации направени од 01.03 – 31.03.2020 (период на престој 01.05 – 31.10.2020)

 

Soreda Hotel 4* – Saint Paul’s Bay
Цени по лице на ден, полупансион
Тип на соба Макс. лица во соба

01.05 – 31.05

01.10 – 24.10

01.06 – 30.06 01.07 – 28.08 29.08 – 30.09
Стандардна соба со балкон 2-4 45€ 49€ 64€ 54€
Фамилијарна соба со 1 спална 2-4 55€ 59€ 74€ 64€
Фамилијарнасоба со 2 спални 4-6 53€ 56€ 71€ 61€
Еднокреветнасоба 1
Доплата за AIза возрасни На ден 15€ 15€ 15€ 15€
Доплата за АIза деца од 4-12,99 години На ден 7€ 7€ 7€ 7€
1-во дете од 4-12,99 години На ден -75% -75% -75% -75%
1-во и 2-ро дете од 2-3,99 години На ден Бесплатно Бесплатно Бесплатно Бесплатно
2-ро дете од 4-12,99 години На ден -50% -50% -50% -50%
3-то и 4-то возрасно лице На ден -35% -35% -35% -35%
5-то и 6-то возрасно лице На ден -35% -35% -35% -35%
Попуст за резервации направени до 31.03.2020 – 15% (период на престој01.05-31.10.2020)

 

ДЕНОВИ НА ЛЕТОВИ

02.04.2020 – 24.10.2020

Поаѓање(SKP – MLA) Враќање(MLA – SKP)
Секој вторник, четврток и сабота Секој вторник, четврток и сабота

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
Екскурзија Денови Поаѓање Период Возрасни Деца 04-12 год
Valetta & Malta (полудневна)

Понеделник

Понеделник

Наутро

Попладне

Јули – Септември

Октомври – Јуни

41€ 17€

Gozo Experience

(целодневна, вклучен ручек)

Понеделник Наутро Цела година 63€ 25€

Мdina

(целодневна, вклучен ручек)

Вторник

Петок

Наутро Цела година 55€ 25€

Мdina

(полудневна)

Вторник

Петок

Наутро Цела година 29€ 12€
Malta Under The Stars

Вторник

Петок

Навечер Цела година 28€ Бесплатно
Harbour Cruise (полудневна) Среда Попладне Цела година 34€ 14€
Цените се изразени по патник и важат исклучиво при резервација на комплетниот аранжман!

 

Во цената е вклучено:

 • Хотелско сместување
 • Трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром

Во цената не е вклучено:

 • Авионски превоз со WizzAirна релација Скопје – Малта – Скопје
 • Багаж
 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка такса (се плаќа во хотел)
 • Индивидуални трошоци 

Важна напомена:

 • Цените се изразени во евра, по патник. Плаќањеисклучиво во денари 1 eur-62 мкд
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 • За ова патување е потребен валиден биометриски пасош со минимум важност од 90 дена од денот на патувањето
 • Останатите општи услови на патување на Импала Травел и СКТМ важат, освен горенаведеното

 

Цена

182

11.280мкд

СО
ПОЈАДОК
+
ТРАНСФЕР

Цена од
140€

8.680 МКД

7