+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Врахос

ВРАХОС

Попуст -20% за резервации до 01.07.2020 со уплата од минимум 30% од цената на аранжманот !
(попустот важи на основната цена, не важи на доплатите)

ВИЛА ФИЛОКСЕНИЈА се наоѓа во крајниот дел од плажата на Врахос во помирен дел. На 50 метри од плажа во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрва. Во дворот има лулашки за деца.  Вилата има сопствен паркинг (ограничен капацитет)и лежалки на плажа кои се бесплатни доколку гостите порачаат пијалок од барот. Вилата располага со двокреветни, трикреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите се со балкон, комплет опремена мини кујна, сопствен тоалет, ТВ, Wi-Fi и клима(се доплаќа 5 евра на ден).

ВИЛА ВАЈТ СЕНДИ БИЧ е во прва линија на плажа. Вилата располага со сопствени лежалки на плажа. Секое студио има 2 лежалки со чадор бесплатно на користење (во последниот ред на плажата). Студијата се на први кат со балкон со страничен поглед на море, комплет опремена мини кујна, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) иWI-FI.Четвртата особа може да биде дете до 12 години (во дел од студијата со доплата од 5евра дневно) на дополнително легло – софа на спуштање.

 

Вила

 

ФИЛОКСЕНИЈА

ВАЈТ СЕНД

Термин

ноќевања

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 АПП

1/3+1 СТД

06.07.2020

9

420€

470 €

540 €

560 €

15.07.2020

9

460€

490 €

630 €

610 €

24.07.2020

9

460€

490 €

630 €

610 €

02.08.2020

9

460€

490 €

630 €

610 €

11.08.2020

9

460€

490 €

630 €

610 €

20.08.2020

9

420€

470 €

540 €

560 €

29.08.2020

7*

169€

169 €

179 €

179 €

05.08.2020

7*

129€

139 €

159 €

149 €

12.09.2020

7*

109€

109 €

119 €

129 €

19.09.2020

7*

99€

99€

109€

109€

 

ВИЛА ЈОНИАН ВЈУ се наоѓа на височинка, на 70 метри од плажа и има прекрасен поглед на целиот залив во Врахос. Вилата има сопствен паркинг, располага со модерно опремени четворокреветни пространи апартмани. Сите апартмани имаат свој балкон со поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5евра ден). Опис: апартманите се лоцирани на 1 кат, имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети. Дуплекс апартманот се наоѓа на 1 кат, има три простории, спална соба со 1 брачен кревет, детска соба со 2 единечни кревети и дневен престој со кауч на извлекување и кујна.

ВИЛА ЛУИЗА се наоѓа на прва линија од плажа, располага со трокреветни и четворокреветни апартмани. Сите апартмани се со комплет опремена кујнa, бања, ТВ, WiFI, и клима (се доплаќа 5 евра на ден). Апартманите 1/4  се лоцирани на приземје имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети.  Апартманите 1/3+1 се лоцирани на први и на втори спрат, имаат две простории, спална со 1 брачен и 1 единечен кревет и кујна со помошен кревет за деца до 12 години. Апартман 1/3 лоцирани на први и втори кат, две простории, спална со 1 брачен и 1 единечен кревет и засебна кујна.

Вила

 

ЛУИЗА

ЈОНИАН ВЈУ

Термин

ноќи

1/3 АПП

1/3+1 АПП

1/4 АПП

1/4 АПП

1/5 ДУПЛЕКС

06.07.2020

9

490 €

540 €

580 €

580 €

610 €

15.07.2020

9

580 €

630 €

650 €

650 €

690 €

24.07.2020

9

580 €

630 €

650 €

650 €

690 €

02.08.2020

9

580 €

630 €

650 €

650 €

690 €

11.08.2020

9

580 €

630 €

650 €

650 €

690 €

20.08.2020

9

490 €

540 €

580 €

580 €

610 €

29.08.2020

7*

169 €

179 €

189 €

189 €

189 €

05.08.2020

7*

139 €

139 €

149 €

169 €

169 €

12.09.2020

7*

109 €

109 €

119 €

119 €

119 €

19.09.2020

7*

99

99

109

109

109 €

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА ОЗАНАЧЕНИ СО * СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ  ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра по лице (не важи за промотивни цени).
 • Во пакет аранжманите означени со * во студио 2 лица плаќаат полн износ ТРЕТО лице оди ГРАТИС (плаќа само превоз доколку користи).
 • Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€.
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи само за редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе(на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:

 • Превоз за возрасен 50 евра/ Еден правец 35 евра
 • деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Јониан Вју

Луиза

Вајт Сенд

Филоксенија