+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Парга

ПАРГА

Попуст -20% за резервации до 01.07.2020 со уплата од минимум 30% од цената на аранжманот !
(попустот важи на основната цена, не важи на доплатите)

ПАРГА –градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост.  Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

 ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

 ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на 250 метри од градската плажа и 300 метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг, располага со трокреветни студија и петкреветни апартмани. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ЛЕМОНИ се наоѓа во центарот на Парга над црквата, располага со двокреветни и трокреветни студија на први и вторикат. Секое студио е со балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ПАНСИОН ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ПАПАС се наоѓа во централниот дел на Парга над црквата, во близина на вила Лемони, располага со двокреветни студија на прв кат и дуплекс апартман на приземје. Студио – два единечни кревети, балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi. Дуплекс апартман со две спални, брачен кревет, два единечни кревети и едно дополнително легло.

Вила

ЈОТА

ЛЕМОНИ

ОЛГА

    ПАПАС

 

Термин

Бр.ноќи

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 АПП

1/2 СТД

1/3 СТД

1/2 СТД

1/2 СТД

1/4+1 ДУПЛ

06.07.2020

9

430 €

460 €

520 €

430 €

460 €

440 €

430

650

15.07.2020

9

500

540 €

650 €

500 €

540 €

540 €

500

750

24.07.2020

9

500 €

540 €

650 €

500 €

540 €

540 €

500

750

02.08.2020

9

500 €

540 €

650 €

500 €

540 €

540 €

500

750

11.08.2020

9

500 €

540 €

650 €

500 €

540 €

540 €

500

750

20.08.2020

9

500 €

540 €

650 €

500 €

540 €

540 €

500

690

29.08.2020

7*

169

169

179

169

169

179

169

189

05.09.2020

7*

139

139

159

139

139

149

139

179

12.09.2020

7*

119

119

139

119

119

129

119

149

19.09.2020

7*

109

109

119

109

109

109

109

129

ВИЛА ЕЛПИДА се наоѓа во центарот на Парга (стариот дел) на 300 метри од градската плажа и од пристаништето. На 500 метри од плажата Валтос. Комплексот располага со двокреветни студија на приземје. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, сеф, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА НАКОС се наоѓа на околу 450-500 метри од плажата Валтос. Студијата се наоѓаат на трет кат, опремени со мини кујна, тоалет/туш, ТВ, клима (седоплаќа 5€ дневно во самиот објект), и балкони со поглед на море.  Апартманите се наоѓаат на втор кат, имаат две спални соби со по два единечни кревети, посебно мини кујна, два тоалета, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и два балкони со поглед на море.

Вила

ЕЛПИДА

НАКОС – ВАЛТОС

Термин

Бр. ноќи

1/2 СТД

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 дуплекс

06.07.2020

9

400 €

380€

440 €

540 €

15.07.2020

9

520 €

450€

490 €

590 €

24.07.2020

9

520 €

450€

490 €

590 €

02.08.2020

9

520 €

450€

490 €

590 €

11.08.2020

9

520 €

450€

490 €

590 €

20.08.2020

9

520 €

450€

490 €

590 €

29.08.2020

7*

169

149

169

169

05.09.2020

7*

139

129

139

149

12.09.2020

7*

119

109

119

129

19.09.2020

7*

109

99

109

119

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА ОЗНАЧЕНИ СО * СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ  ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра по лице (не важи за промотивни цени).
 • Во пакет аранжманите означени со * во студио 2 лица плаќаат полн износ ТРЕТО лице оди ГРАТИС (плаќа само превоз доколку користи).
 • Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€.
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00часот, поаѓање во 23.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи само на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:

 • Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра
 • деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

ЈОТА

ЛЕМОНИ

Накос

Олга

Папас