+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Сончев Брег – Хотел KAVKAZ 4*

Сончев Брег

HOTEL KAVKAZ 4*

Хотелот КАВКАЗ 4* се наоѓа во јужниот дел на Сончев Брег. Хотелот има три еднокреветни соби, 99 двокреветни соби и 18 апартмани. Секоја соба има балкон, ТВ, телефон, мини бар, клима, интернет. Хотелскиот комплекс вклучува • базен со коктел бар, • шопинг центар, • менувачница • фризер, • фитнес сала,• центар за масажа • сауна, лекар.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

20.05.2020 – 15.06.2020 08.09.2020 – 30.09.2020

ALL INCLUSIVE

16.06.2020 – 10.07.2020  21.08.2020 – 07.09.2020 

ALL INCLUSIVE

11.07.2020 – 20.08.2020     ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба

28 €

38 €

 51 €

Лице во Апартман

32 €

 43 €

54 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Фитнес сала
 • Паркинг
 • Интернет

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години или 3 возрасни
Апартман  –  2 возрасни + 3 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 2 деца до 11,99 години

Попусти:

 • Дете до 1.99 години – бесплатно
 • Дете 2-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 6 евра на ден за all inclusive
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба – 25% попуст на регуларната цена
 • Трет возрасен во апартман – плаќа 100%
 • Двајца возрасни и две деца (2-11.99г) во апартман – секое од децата плаќа по 50% од цената за возрасен
 • Трето дете до 11.99г во апартман – бесплатно
 • Тројца возрасни и две деца (2-11.99г) во апартман – третиот возрасен плаќа 100%, а децата – БЕСПЛАТНО

 

Во цените не е вклучено :

патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро