+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Бечиќи

Бечиќи

Вила Палма

БЕЧИЌИ е познато летувалиште кое се наоѓа на 4км од центарот на Будва. Карактеристично е по неговата долга и широка песочна плажа од скоро 2км. Бечиќи е центарот на туризмот и во овој дел се наоѓаат најголемите луксузни хотели, има огромен број на ресторани и кафулиња. Шеталиштето во Бечиќи ќе Ве однесе директно во Стариот град во Будва.

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа, во непосредна близина на хотелот Бела Виста. Вилата располага со ½ и 1/3 соби како и  1/3 и ¼ студија. Студијата се со  комплетно опремена кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима, тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Појадокот е од 07-10часот, а вечерата од 17 до 20часот. Вилата нема сопствен паркинг.

СМЕНА ПЕРИОД вила ПАЛМА
без кујна со кујна
1 11.06. – 20.06 250 265
2 20.06. – 29.06 265 270
3 29.06. – 08.07 280 285
4 08.07. – 17.07 295 299
5 17.07. – 26.07 305 309
6 26.07. – 04.08 305 309
7 04.08. – 13.08 305 309
8 13.08. – 22.08 295 299
9 22.08. – 31.08 280 285
10 31.08. – 09.09 265 270
11 09.09. – 18.09 250 265

 

 

 • Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 пoлупансиони со вклучен превоз).
 • Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ   од 50 % од цената на аранжманот.
 • Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
 • Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
 • Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст
 • Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра )
 • Ако сака храна за истата се доплаќа 50евра.
 • Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.
 • Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата