Regnum 5* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Regnum 5*

REGNUM 5* – Банско
www.regnum.bg
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 25.09.2019 | 25% за резервација и уплата до 31.10.2019
18% за резервација и уплата до 27.11.2019
БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2020) – валидни резервации направени после 27.11.2019
Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-01.01.2020 20.12–26.12.2019 10.01-29.02.2020 01.12-19.12.2019
Вид на сместување  02.01-09.01.2020   01.03-10.04.2020
Јуниор сјуит 2+0                           210,00 €                  174,00 €                          138,00 €                                                 115,00 €
Едноспален апартман – стандард 2+0                           216,00 €                  179,00 €                          143,00 €                                                 121,00 €
Едноспален апартман – делукс 2+2                           227,00 €                  189,00 €                          155,00 €                                                 132,00 €
Двоспален апартман – стандард 4+2                           395,00 €                  306,00 €                          233,00 €                                                 200,00 €
Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло  Бесплатно 
Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло                             29,00 €                    21,00 €                            18,00 €                                                   15,00 €
Доплата за возрасен на доп.легло                             54,00 €                    44,00 €                            37,00 €                                                   29,00 €
Доплата за апартман со поглед на планина  6€ за апартман на ден 
Доплата за апартман со балкон  10€ за апартман за целиот престој 
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€

Дополнителни услови :

  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
  • Доплата за вечера: возрасен 10€, дете 5€