+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Занзибар

Занзибар

Промотивни поаѓања од Скопје

 
ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА СО АВИОН ОД СКОПЈЕ
ТЕРМИНИ: ОКТОМВРИ / НОЕМВРИ / ДЕКЕМВРИ 2021
 
 
Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!
Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов – пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!

 
ОКТОМВРИ период за патување

TK1004 10OCT SKPIST 0835 1110 / TK 568 10OCT ISTZNZ 1815 0150+1

TK 568 18OCT ZNZIST 0250 1215 / TK1005 18OCT ISTSKP 1925 1950
 

 
ХОТЕЛ УСЛУГА ТИП НА СОБА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
10-17.10 (7 ноќи)
Bluebay Beach Resort and Spa 4* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1570€

1740€

Sea Cliff Resort & Spa 5* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1530€

1780€

Meliá Zanzibar 5* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1910€

2090€


 
НОЕМВРИ период за патувањее

TK1004 03NOV SKPIST 0905 1240 / TK 605 03NOV ISTZNZ 1925 0235+1

TK 605 11NOV ZNZIST 0335 1250 / TK1005 11NOV ISTSKP 2020 1945

 
ХОТЕЛ УСЛУГА ТИП НА СОБА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
03-10.11 (7 ноќи)
Bluebay Beach Resort and Spa 4* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1540€

1640€

Sea Cliff Resort & Spa 5* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1470€

1760€

Meliá Zanzibar 5* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1900€

2070€


 
ДЕКЕМВРИ период за патување

TK1004 01DEC SKPIST 0905 1240 / TK 605 01DEC ISTZNZ 1925 0235+1

TK 605 09DEC ZNZIST 0335 1250 / TK1005 09DEC ISTSKP H2020 1945

 
ХОТЕЛ УСЛУГА ТИП НА СОБА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
15-22.12 (7 ноќи)
Bluebay Beach Resort and Spa 4* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1480€

1580€

Sea Cliff Resort & Spa 5* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1450€

1730€

Meliá Zanzibar 5* ПП

АИ

Цена по лице во двокреветна соба 1930€

2100€


 
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија, во економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / ПП  “полупансион” или АИ “се вклучено” соглсно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Занзибар

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Виза за Занзибар – 50 USD
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 • Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик / ПЦР тест за лица над 18 години (за лица без сертификат за вакцинација) согласно нови протоколи за влез во Р. Македонија
 • Патничко – здравствено осигурување – пожелно што покрива КОВИД и за откажување патувања
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
 
 
Bluebay Beach Resort and Spa 4*– Луксузно одморалиште на плажа со традиционален Swahili шарм, Bluebay Beach Resort & Spa се наоѓа на најдобрата бела, песочна плажа на источниот брег на островот Занзибар. Сместен во 30 хектари тропски градини со над 1.000 палми, одморалиштето е едно од најпрестижните имоти на Занзибар, кое нуди врвна удобност на плажа: одлично сместување, одлична угостителска улуга,  мноштво спортски и рекреативни објекти; и познатото Спа Oasis.

 

Sea Cliff Resort & Spa 5*– нуди спокојство, мир и убавина, со сместување на бујни градини со тропски мириси, пенливи бесконечни базени, разновидна кујна и внимателен и корисен персонал. Салоните, ресторанот, баровите и просторот за рекреација нудат панорамски поглед на Индискиот Океан. Појадок со поглед на океанот, вечера под sвездите.

MELIA ZANZIBAR 5* – Доколку сакате да се преточите во луксузот на Занзибар, ние избравме едно од најдобрите одморалишта на островот. Сместена во Кивенгва, Мелија Занзибар нуди приватна плажа, отворен базен, тениско игралиште и фитнес центар. Собите во Мелиа Занзибар се опремени со опрема за правење чај и кафе, приватна бања, клима уред и телевизор со рамен екран. Некои вклучуваат тераса и други имаат поглед на море. Доручек се служи на лице место наутро. Хотелот има 5 ресторани специјализирани за интернационална, медитеранска и локална кујна. Исто така постои и сауна, а областа е популарна за кајакарство. Овој хотел со 5 starвезди нуди и изнајмување автомобил. www.melia.com/en/hotels/tanzania/zanzibar/melia-zanzibar
 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).
 
 
 
Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
 
 
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.