Кападокија - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Кападокија

 

Кападокија| Авионски превоз| 2, 3, 4 ноќевања


Ако постои бајка за магична земја од глина,веројатно ќе изгледа како Кападокија.Регионот е во централна Турција и е познат по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилиштa

 

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Повратен авионски билет со Пегасус Ерлинес од Скопје преку Истанбул до Кајсери со (20 кг вклучен багаж)
 • Аеродромски такси
 • Сместување во одбран хотел 3 ноќи
 • Организиран превоз од аеродром –хотел-аеродром

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Екстра трошоци во хотел

ХОТЕЛ

Услуга

Ноќи

1 / 2 Соба

1 / 1Соба

1/3 соба дополнително легло

KufeBTQ

Ноќевање со појадок

2

169

205

3

189

239

4

209

279

Royal Stone BTQ

Ноќевање со појадок

2

         179

245

179

3

         219

299

219

4

          245

255

245

Suhan Cappadocia Hotel 5*

Полупансион

3

229

269

229

4

249

299

249

Arbas Cave

Ноќевање со појадок

3

229

299

229

4

265

339

265

DedeliKonak Cave Hotel BTQ

Ноќевање со појадок

3

269

339

269

4

299

389

299

SakliKonak Cappadocia Hotel BTQ

Ноќевање со појадок

3

239

319

239

4

265

369

265

By Cappadocia Hotel BTQ

Ноќевање со појадок

3

269

339

269

4

299

389

299

Maze Of Cappadocia BTQ

Ноќевање со појадок

3

289

409

289

4

329

499

329

Yusuf YigitogluKonak BTQ

Ноќевање со појадок

3

289

379

289

4

329

449

329

Elit HotelBTQ

Ноќевање со појадок

3

239

289

239

4

265

329

265

 

Поаѓање (SKP – KAJ)

Враќање (KAJSKP)

Период

Вторник, четврток, петок, сабота

Сабота, понеделник, вторник, четврток

01.10.2020 – 28.02.2021

Не важи за период 27.12.2020 – 03.01.2021, како и за време на празници.| Цени по лице во Eur

 

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна,трокреветна или еднокреветна соба,и важат за индивидуално патување;
 • Цените може да претрпат промена во зависност од местата во авион и хотел;
 • Цените за деца се добиваат дополнително;
 • Плаќање исклучиво во денари по курс 62,00 мкд;
 • Плаќање при резервација 100%,и нема можност за откажување,менување на термин или менување на имиња;
 • Важност на пасош за влез во Р.Турција е мин.6 месеци од денот на враќање;
 • Екскурзиите треба да бидат однапред платени и резервирани,и за истите не гарантираме дека ќе бидат изведени по горенаведен редослед, изведувањето зависи од временските услови.
 • Важат останатите општи услови на патување на Импала Травел

 

ЕКСКУРЗИИ

Екскурзија

Опис на екскурзија

Цена

Северна Кападокија

Турата започнува во  09.30 часот,враќање во 17 часот.Се посетуваат следниве локалитети:Devrent Valley, Monk’Valley, Avanos,Uchisar Castle,EsentepePanoramic view,Goreme Open Air Museum. Турата вклучува: автобуски превоз,водич на англиски јазик,влезници.Факултативно-ручек.

Од 50

Црвена долина

Турата започнува во  09.30 часот,враќање во 17 часот.Се посетуваат следниве локалитети:Red Valley,Cavusin village,Pigeon Valley,Kaymakli underground city Турата вклучува:автобуски превоз,водич на англиски јазик,влезници.Факултативно-ручек

Од 50

Јужна Кападокија

Турата започнува во 09.30 часот,враќање во 17.30 часот.Се посетуваат следниве локалитети:Kaymakli underground City,Ihlara Valley,Meleniz River,Belisirma village,Selime MonasteryТурата вклучува:автобускипревоз,водич на англиски јазик,влезници.Факултативно-ручек

Од 55

Летање со балон

Турата започнува минимум 45 минути пред изгрејсонце.Трае околу 2 часа.Се прелетуваат следниве области:Love Valley,Aydin Kiragi,Pigeon Valley,Cavusin. Турата вклучува:трансфер од и до хотел,организатор и водич,летање со балон

Од 120