+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Истанбул – Авион

Истанбул 2020 

ИСТАНБУЛ| Авионски превоз| 2,3,4 или 5 ноќевања


Истанбул – најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие – улици полни со весели и насмеани луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и религија, место на кое се состануваат Европа и Азија.

Програма

 

Прв ден

Скопје Истанбул

Полетување од Скопје за Истанбул  со Пегасус во денови понеделник,вторник ,четврток и сабота според објавен ред на летање .По слетување во Истанбул,организиран превоз со автобус до хотел. Сместување.Ноќевање.

Втор, трет, четврти и петти ден
ИСтанбул

Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.

Последен ден

Истанбул – Скопје

Појадок. Организиран превоз до аеродром. Лет со Пегасус од Истанбул до Скопје. во среда,,четврток,сабота и ,понеделник.

ХОТЕЛ

Локација

Ноќи

1 / 2 Соба

NO NAME  3*

 

2

169

3

179

4

189

5

199

ERBAZLAR HOTEL 3*

ЛАЛЕЛИ

2

179

3

195

4

205

5

220

SIM HOTEL 3*

ЛАЛЕЛИ

2

175

3

185

4

195

5

205

GRAND BOSFOR 3 *

ЛАЛЕЛИ

2

175

3

189

4

199

5

209

TAKSIM EXPRESS 4 *

ТАКСИМ

2

189

3

205

4

220

5

239

THE PEAK HOTEL 4 *

ТАКСИМ

2

195

3

215

4

235

5

255

ILKBAL DELUXE HOTEL 4 *

АКСАРАЈ

2

199

3

220

4

245

5

265

BUYUK HAMIT HOTEL 4 *

АКСАРАЈ

2

195

3

215

4

230

5

255

TITANIC CITY HOTEL 4 *

ТАКСИМ

2

220

3

255

4

289

5

325

BEYAZ SARAY 4*

ЛАЛЕЛИ

2

185

3

199

4

215

5

229

HOTEL BULVAR PALAS 4*

ЛАЛЕЛИ

2

199

3

225

4

249

5

270

CITY CENTER HOTEL 4*

ТАКСИМ

2

189

3

205

4

225

5

239

PIYA SPORT HOTEL 4*

ЛАЛЕЛИ

2

215

3

245

4

275

5

305

GLORIUS  HOTEL ISTANBUL 4*

 

ЛАЛЕЛИ

2

195

3

215

4

235

5

255

AKKA LUSH HOTEL 4 *

ТАКСИМ

2

199

3

235

4

259

5

289

AKKA SUITES boutique

ТАКСИМ

2

215

3

245

4

275

5

305

CELAL AGA KONAGI METRO 5*

ФАТИХ

2

205

3

229

4

259

5

285

MERCURE ISTANBUL BOMONTI  5*

ШИШЛИ

2

219

3

255

4

289

5

319

RADISSON BLU HOTEL ISTANBUL PERA 5*

 

ТАКСИМ

2

225

3

265

4

305

5

339

THE MARMARA TAKSIM ISTANBUL 5*

ТАКСИМ

2

275

3

325

4

379

5

435

ELITE WORLD ISTANBUL 5*

ТАКСИМ

2

239

3

285

4

329

5

370

MARRIOTT HOTEL ISTANBUL SISLI 5*

 

ШИШЛИ

 

2

249

3

295

4

340

5

389

Поаѓање (SKP – IST)

PC 352 10.20-13.45 ч

Враќање (ISTSKP)

PC 351 09.50-09.20 ч.

Период

 понеделник, среда и петок

понеделник, среда и петок

Од 21  Декември

Не важи за период 27.12.2020 – 03.01.2021, како и за време на празници.                     

Цените се по лице во евра.

 

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Авионски превоз со Пегасус ( по лице 20 кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 2,3,4 или 5 ноќевања со појадок во некој од предложените хотели
 • Организиран трансфер на релација аеродром (SabihaGokcen) – хотел – аеродром (SabihaGokcen);

 

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Патничко и здравствено осигурување
 • Екстра трошоци во хотел
 • Цена за бебе ,возраст 0-1,99 изнесува 40 еур
 • Цена за дете од 02 до 6,99 години 130 еур

 

Важна напомена:

 • Горенаведените цени не ги гарантираме.Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!
 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 дена од денот на патувањето
 • Цените не важат за време на празници
 • Важно:За резервација задолжителна уплата од 100%,и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали од 100 %.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Импала Травел