ПЕФКОХОРИ - Хотел “AMMON GARDEN” 3* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ПЕФКОХОРИ – Хотел “AMMON GARDEN” 3*

Пефкохори

Хотел “AMMON GARDEN” 3*

 СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ  10% за уплата до 10.07 

http://ammongarden.com/

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”.
Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместува бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина… Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.
Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера – мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

 

  прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете од 6-12 год – 50% попуст  |  трет возрасен – 40% попуст .

“Ammon Garden” 3*
Пефкохори

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

16

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

19

бр. ноќи 

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

Цена по лице  (BB)

75

95

130

160

185

210

240

265

285

305

305

305

305

265

215

165

130

95

75

Вечера /возрасни/

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

70

Вечера /деца до 12год/

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

40

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • Клима – БЕСПЛАТНА;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • Превоз од: Куманово (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h;
 • Превоз од Пефкохори: 14:00 по МК време/15:00 по ГР време
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот .
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;
 • Второ дете од 6-12 години – 50% попуст;
 • Трет возрасен – 40% попуст;
 • Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
 • Доплата за вечера: 70€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување.