НИКИТИ - Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE” - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

НИКИТИ – Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE”

"KOVIOU HOLIDAY VILLAGE”-

www.koviouholidayvillage.com

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситонија на 5Km од Никити и 13km од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250m. Хотелот располага со 1/3+1 (максимален капацитет е 3 возрасни и дете до 12 години) стандард соби, опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни. Собите кои ги нудиме во нашата понуда се во блок B.

 

“Koviou” 3*
Никити
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ  АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
26 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
Бр. ноќи  6 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB
по лице во 1/3+1 стандард 170 230 280 310 330 360 400 460 460 460 460 460 420 370 320 260 200 170

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи со појадок и вечера, без превоз;
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса;
 • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса;
 • Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд;
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Сместувањето во собите е после 14:00 по локално време, истите се напуштаат во 10:00 по локално време;
 • Клима и Wi-Fi – БЕСПЛАТНО!
 • Превоз од: Куманово, (бензинска Мак петрол – автопат)  во 04:15h
 • Поаѓање од Ханиоти: во 14:20h по МК време / 15:20h по ГР време;
 • Превозот ги остава/зема патниците пред хотелот;
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Прво и второ дете до 12 год. со двајца возрасни- БЕСПЛАТНО;
 • Третo возрасно лице над 12 год.  50% попуст;
 • Доплата за туристичка такса 1.5€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12 год.; деца до 2 год. – бесплатно (без седиште); (прва смена 26.05 нема превоз (на барање за дата 26.05));

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.
Тимот на “Импала Травел” Ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.