МЕТАМОРФОЗИС - Хотел “GOLDEN BEACH” - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

МЕТАМОРФОЗИС – Хотел “GOLDEN BEACH”

Метаморфозис

Хотел “GOLDEN BEACH” 

 СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ  10% за уплата до 10.07 

прво дете до 14 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете до 6 год – БЕСПЛАТНО  |  трет возрасен – 50% попуст  

Хотелот “Golden beach” е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кои се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 14 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

 

“Golden Beach”
Meтаморфозис

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ 

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

19

Бр. ноќи 

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

цена по лице (AI)

170

210

250

300

330

350

380

430

480

480

480

480

480

450

390

340

260

210

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;
 • All Inclusive Light програмата вклучува:
 • појадок – шведска маса од 08:00-10:00 часот,
 • ручек – избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13:00-15:00 часот,
 • вечера –шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19:00-21:00 часот,
 • локални алкохолни и безалкохолни пијалоциод 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.
 • секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот.
 • КЛИМА и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО;
 • Превоз од: Куманово, (бензинска Мак петрол – автопат)  во 04:15h
 • Поаѓање од Метаморфозис: во 14:30h по МК време / 15:30h по ГР време пред хотелот;
 • Цените се израени во евра за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Прво дете до 14 год со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;
 • Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица – БЕСПЛАТНО;
 • Трето возрасно лице на редовно легло – 50% попуст;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).
 • Доплата за туристичка такса – 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Доплата за патничко осигурување.