ХАНИОТИ - Хотел "КАЛИПСО" - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ХАНИОТИ – Хотел “КАЛИПСО”

Ханиоти

Хотел КАЛИПСО

 СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ  10% за уплата до 10.07 

3* хотел “Calypso” е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен од многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел “Calypso” е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел “Calypso” Ви нуди чувство на приватност и релаксација…

Хотелски соджини: располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior или вкупно 170 легла. Собите се наоѓаат на високо приземје, први и втори кат, базен со две нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет (на рецепција)…
Хотелско сместување: Standard собите се состојат од 2 редовни легла, а додека Superior собите имаат 3 редовни легла. Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, тераса со масичка и столчиња со поглед кон шеталиште, базен или море… Медитеран, располага со сопствен закуп на двокреветни соби.
Хотелски услуги: Појадок, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е секојдневно, менување на постелнина и крпи на 3 дена.

Максимално сместување:
2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 4 год.) или 3 возрасни лица.

“Calypso” 3*
Ханиоти

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

23

30

06

13

20

27

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

19

бр. ноќи 

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

Цена по лице (BB)

95

130

160

185

210

240

265

285

305

305

305

305

265

215

165

130

95

75

Дете од 4-12 години

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

Трето возрасно лице

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

105

100

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса);
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • Трокреветните соби се на барање;
 • Клима – БЕСПЛАТНА;
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕНво лоби барот и покрај базенот;
 • Превоз од: Куманово, (бензинска Мак петрол – автопат)  во 04:15h
 • Поаѓање од Ханиоти: во 15:10h по МК време / 16:10h на главниот булевар по ГР време;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на 100m од хотелот (на главниот влез кај Lemoni);
 • Можност за престој на денови и термини по сопствен избор!! (информации во агенција).
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Дете до 4 години – БЕСПЛАТНО;
 • Дете од 4-12 години на дополнително легло – 75€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • Трето возрасно лице на редовно легло во трокреветна соба – 105€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување