Хотел "Mona 4*" - Златибор - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Хотел “Mona 4*” – Златибор

ВЕЛИГДЕН ВО МОНА 4*- ЗЛАТИБОР

Термин 21.04-25.04.2022

 

Пакет од 3 ноќи по лице:

 •  Standard Room – 127€
 • Comfort Room – 148€
 • Superior Room – 331€
 • Single Room – 213€

 

Пакет од 4 ноќи по лице:

 • Standard Room – 150€
 • Comfort Room – 175€
 • Superior Room – 195€
 • Single Room – 251€

 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на затворен базен, џакузи, сауни..
 • Фитнес Центар
 • Wi-Fi
 • Детско катче
 • Натпревар во боење на велигденски јајца

 

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
 • Надворешен паркинг 6€ по кола за 24h

 

Услови за деца:

 • Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
 • Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 17€ по лице на ден.

 

Доплата за вечера

 • Доплата за вечера за возрасно лице 13,5€ по лице на ден
 • Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 7,5€ по лице на ден
 • Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 9,5€ по лице на ден
 • Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 10€ на ден.

 

Услови за откажување:

 • Откажување на резервација до 10 дена пред почеток на аранжманот без пенали

 

Ковид политика:

 • Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници

Text box item sample content