Пролом Бања 23 Октомври - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Пролом Бања 23 Октомври

Хотел Радан – Пролом Бања

Пролом Бања – 23ти Октомври

 

Прв ден: 23.10.2020 (петок) 

Тргнување во 06:30 од Скопје и Куманово во 07:00часот ( бензинска пумпа Макпетрол). Поаѓање за Србија преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања и сместување во Хотел Радан. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, време предвидено за одмор и релаксација во СПА центарот на хотелот. ВечераНоќевање.

 

Втор ден: 24.10.2020 (сабота)

Појадок. По појадокот заминување на организиран претпладневен излет со локален туристички водич до локалитетот Ѓавола Варош, мистичен споменик на природата, околу кој се врзани повеќе легенди. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, можност за користење на СПА услугите на хотелот. ВечераНоќевање.

 

Трет ден  25.10.2020 (недела)

Појадок. По појадокот заминување на групата кон Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

Цена на аранжманот: 7.370 денари

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • Сместување во Хотел Радан 3* – 2 ноќевања на база полнпансион (појадок, ручек и вечера)
  • Секојдневно користење на Релакс центар: солена соба, парно купатило, сауна, џакузи со термална вода, тепидариум
  • Користење на внатрешен базен
  • Користење фитнес сала и сала за рекреација (билљард, пинг понг, тенис, пикадо)
  • Организиран излет со автобус до Ѓавола Варош, вклучена влезница и локален водич
  • Организирана прошетка до црквата Лазарица со локален водич
  • Туристичка такса
  • Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– Задолжително патничко осигурување.

– Индивидуални трошоци