Велинград (Пакет Аранжман) - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Велинград (Пакет Аранжман)

ВЕЛИНГРАД : 11-ТИ ОКТОМВРИ

Прв ден – 11.10.2019

Состанок на групата и поаѓање во 02.00 ч. кон Велинград со попатни паузи. Пауза за кафе и појадок во ресторан Стари Београд во близина на Софија/Пловдив. Пристигнување во Велинград. Панорамски разглед на градот, езерото Клептуза и запознавање со историјата на Велинград. Можност за ручек во традиционален ресторан (салата, главно јадење, десерт, вода – 8€). Сместувањевохотел. Времезаслободниактивности и користењена СПА Центар. Вечера. Ноќевање.

Втор ден – 12.10.2019

Појадок. Можност за екскурзија – патување со воз низ прекрасен планински предел со над 40 тунели. Возот се движи прилично бавно со што патниците имаат можност да уживаат во една од најинтересните железници во Европа. Следи посета на атракција зачувана од минатото – уникатен пазар во центарот на одморалиштето Јундола. Секој ден шарениот и живописен пазар привлекува голем број посетители. Луѓето застануваат да гледаат штандови исполнети со подароци од природата – билки, печурки и бобинки. Локалните производители на еко-производи ја гарантираат чистотата и квалитетот на нивните грав, компири, домашно сирење, жолто сирење, путер, јогурт, итн. Враќање во хотел.Времезаслободниактивности и користењена СПА Центар. Вечера. Ноќевање.

Трет ден – 13.10.2019

Појадок. Напуштање на хотелот во 12 ч. Поаѓање кон Скопје со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

Цена за пакет аранжман : 99€ | 6.140 ден

Цената е по лице и вклучува :

 • Организиран превоз на релација Скопје – Велинград – Скопје
 • Сместување во хотел Панорама 4*
 • 2 ноќевања на база појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар и базен со минерална вода
 • Панорамски разглед на Велинград
 • Професионална организација

Во цената не е вклучено :

 • Ручек во традиционален ресторан во Велинград на 11.10.2019 – доплата 8€
 • Екскурзија – патување со воз и посета на пазарот во Јундола – доплата 7€
 • Туристичка такса – 1€ по лице на ден
 • Патничко осигурување

 Напомена :

 • За реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници
 • За секое лице потребен е пасош со минимум важност 3 месеци од денот на враќање.

Хотел ГРАМИ 3*

   

Вид на сместување ↓

Се вклучено

Двокреветна соба (2+2)

25 €

Апартман (4+0)

26 €

• Дете од 0-1.99 год

Бесплатно

• Прво дете од 2-05.99 год. на доп. легло

Бесплатно

• Деца од 6-12.99 год. на доп. легло

50 %  попуст

• Возрасен на доп. легло

–      25 % попуст

АЛЛ – Се Вклучено

Цените се во евра по лице и вклучуваат :

 • Ноќевање на база АЛЛ – СЕ ВКЛУЧЕНО – појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени пијалоци до 22 ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ПРЕМИЕР 5* – Банско

Вид на сместување

Полупансион

Двокреветна соба егзекутив  (цена за 2 лица)

104€

Супериор сјуит (цена за 2 лица)

120€

Делукс сјуит (цена за 4 лица)

204€

Деца од 06-11.99 год. на доп.легло

18 €

Возрасен на дополнително легло

28€

Доплата за поглед планина

12€

 Деца до 05.99 год. – бесплатно 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок  и вечера
 • Користење на СПА Центар – надворешни и внатрешни базени, сауни, парни бањи, фитнес
 • Детски кат
 • Паркинг, интернет

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*

Вид на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Студио (2+0)

28 €

Едноспален апартман (2+2)

29 €

• Прво дете од 0-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

• Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

• Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел МУРИТЕ 4*

Тип на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО

Зграда АЗАЛИА

Зграда ОРХИДЕА

Двокреветна соба (2+0)

31€

29€

Едноспален апартман (2+2)

34€

32€

Двоспален апартман (4+2)

31€

29€

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

 • Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Детски кат, паркинг, интернет 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

Вид на сместување

Полупансион

Студио (2+1)

24€

Едноспален апартман (2+2)

25€

• Деца до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

• Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€

• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база појадок и вечера
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ГРИН ВУД 4*

Вид на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО

Двокреветна соба (2+0)

30€

Студио (2+2)

33€

Едноспален апартман (2+2)

36€

Двоспален апартман (2+2)

33€

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
 • Напомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен – од 01.06.2018, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4*

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Студио (2+1)

16€

Едноспален апартман (2+2)

18€

Двоспален апартман (4+2)

16€

Дете до 2.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп. легло

30% попуст

Напомена : за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 10€ , дете – 5€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел РЕГНУМ 5*

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Едноспален апартман (2+2)

76€

94€

Двоспален апартман (4+2-

136€

164€

Деца до  9.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Бесплатно

Возрасен на доп. легло

27€

33€

5% попуст за престој од 3 ноќевања

Цените се во евра за 2 лица во едноспален апп / 4 лица во двоспален апп за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок / Појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел МАРИА АНТОАНЕТА 3*

Тип на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Двокреветна соба (2+0)

25€

Студио (2+1)

25€

Едноспален апартман (2+2)

25€

Дете до 5.99 год.

Бесплатно

Деца од  6-11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп. легло

30% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превоз :

Скопје – Банско Скопје

Поаѓање : 11.10.2019

Враќање : 13.10.2019

Цена : 35€ по лице / повратен билет