Сандански - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Сандански

САНДАНСКИ – 11.10.2019

Програма на патувањето :

 • 10.2019

Поаѓање во 06.00 ч. од Скопје за Сандански преку Струмица (попатни одмори, царински формалности). По пристигнувањето сместување во избраниот хотел. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

 • 10.2019

Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот.Ноќевање.

 • 10.2019

Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванѓа каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности). Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ 4*

10% попуст за резервација и уплата до 15.09.2019

Тип на сместување

Ноќевање со појадок 

Двокреветна соба делукс (2+1)

86€

Еднокреветна соба делукс (1+0)

66€

Деца до 3.99 год.

Бесплатно

Дете од 4-11.99 год. на доп.легло во соба

12€

Дете од 12-15.99 год. на доп.легло во соба

28€

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/ или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 •          Нокевање со појадок 
 •          Користење на сауна, парна бања, фитнесцентар
 •          Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 •          Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С
 •          Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 •          Лежалка и пешкир покрај базените
 •          Безжичен интернет во целиот хотел
 •          Паркинг
 •          Сеф на рецепција
 •          Детско катче со аниматор
 •          Туристичка такса

Во цените не е вклучено : патничко осигурување

Хотел СВЕТИ НИКОЛА 3*

Тип на сместување

Ноќевање со појадок 

Двокреветнасобастандард

20€

Двокреветнасобаделукс

25€

Ценитесевоевраза 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на затворен базен со минерална вода и џакузи, римска бања, фитнес
 • Паркинг, интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден

ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН 5* – САНДАНСКИ

Вид на сместување

10.10-13.10.2019

Двокреветна соба ЛУКС (2+1)

98€

Двокреветна соба СТАНДАРД (2+0)

87€

Ценитесе за 2 лица за1 ноќевањеи вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок
 • Интернет, паркинг, транспорт до цeнтарот на градот
 • Користење на фитнес, детски базен, џакузи, затворен базен со хидромасaжни џетови
 • Сауна парк/ финска сауна, био сауна, парни бањи, ледена фонтана, емоционални тушеви, топли лежалки, релакс зона
 • Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат
 • Бесплатен детски кат и Арт центар со дополнителни услуги
 • Туристичка такса

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

 • Дете до 3.99 години – бесплатно сметување во двокреветна ЛУКС соба
 • Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло во двокреветна ЛУКС соба – 70% попуст од цената за лице
 • Дете од 4 до 11.99 години на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба – 30% попуст од цената за лице
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст од цената за лице

Организиран превоз :

Скопје – Сандански – Скопје

Поаѓање : 11.10.2019

Враќање : 13.10.2019

Цена : 30€ по лице повратен билет