Банско - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Банско

Банско - Бугарија - 11-ти Октомври

ХОТЕЛ ТАНЕ– БАНСКО

Вид на сместување

Полупансион

Двокреветна соба (2+1)

25 €

Едноспален апартман

27€

·       Дете до 3,99 – Бесплатно

·       Дете од 04-11.99 год. на дополнително легло – 18€

·       Дете од 04-11.99 год. на редовно легло – 20 €

·       Трет возрасен на дополнително легло – 30 % попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на ПП (ноќевање со појадок и вечера)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, солена соба , толи лежалки ,фитнес)
 • Интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

ХОТЕЛ КАСА КАРИНА – БАНСКО

Вид на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Двокреветна соба (2+2)

30 €

Дете до 5,99 – Бесплатно

 

·       Дете од 06-11.99 год. на дополнително легло – 18€

·       Дете од 06-11.99 год. на редовно легло – 20 €

·       Трет возрасен на дополнително легло – сума по лице

 Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ГРАМИ 3*

   

Вид на сместување ↓

Се вклучено

Двокреветна соба (2+2)

25 €

Апартман (4+0)

26 €

• Дете од 0-1.99 год

Бесплатно

• Прво дете од 2-05.99 год. на доп. легло

Бесплатно

• Деца од 6-12.99 год. на доп. легло

50 %  попуст

• Возрасен на доп. легло

–      25 % попуст

АЛЛ – Се Вклучено

Цените се во евра по лице и вклучуваат :

 • Ноќевање на база АЛЛ – СЕ ВКЛУЧЕНО – појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени пијалоци до 22 ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ПРЕМИЕР 5* – Банско

Вид на сместување

Полупансион

Двокреветна соба егзекутив  (цена за 2 лица)

104€

Супериор сјуит (цена за 2 лица)

120€

Делукс сјуит (цена за 4 лица)

204€

Деца од 06-11.99 год. на доп.легло

18 €

Возрасен на дополнително легло

28€

Доплата за поглед планина

12€

 Деца до 05.99 год. – бесплатно 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок  и вечера
 • Користење на СПА Центар – надворешни и внатрешни базени, сауни, парни бањи, фитнес
 • Детски кат
 • Паркинг, интернет

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*

Вид на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Студио (2+0)

28 €

Едноспален апартман (2+2)

29 €

• Прво дете од 0-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

• Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

• Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел МУРИТЕ 4*

Тип на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО

Зграда АЗАЛИА

Зграда ОРХИДЕА

Двокреветна соба (2+0)

31€

29€

Едноспален апартман (2+2)

34€

32€

Двоспален апартман (4+2)

31€

29€

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

 • Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Детски кат, паркинг, интернет 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

Вид на сместување

Полупансион

Студио (2+1)

24€

Едноспален апартман (2+2)

25€

• Деца до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

• Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€

• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база појадок и вечера
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ГРИН ВУД 4*

Вид на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО

Двокреветна соба (2+0)

30€

Студио (2+2)

33€

Едноспален апартман (2+2)

36€

Двоспален апартман (2+2)

33€

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
 • Напомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен – од 01.06.2018, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4*

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Студио (2+1)

16€

Едноспален апартман (2+2)

18€

Двоспален апартман (4+2)

16€

Дете до 2.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп. легло

30% попуст

Напомена : за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 10€ , дете – 5€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел РЕГНУМ 5*

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Едноспален апартман (2+2)

76€

94€

Двоспален апартман (4+2-

136€

164€

Деца до  9.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Бесплатно

Возрасен на доп. легло

27€

33€

5% попуст за престој од 3 ноќевања

Цените се во евра за 2 лица во едноспален апп / 4 лица во двоспален апп за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок / Појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел МАРИА АНТОАНЕТА 3*

Тип на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Двокреветна соба (2+0)

25€

Студио (2+1)

25€

Едноспален апартман (2+2)

25€

Дете до 5.99 год.

Бесплатно

Деца од  6-11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп. легло

30% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превоз :

Скопје – Банско Скопје

Поаѓање : 11.10.2019

Враќање : 13.10.2019

Цена : 35€ по лице / повратен билет