Дубаи - 5 Ноќи - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Дубаи – 5 Ноќи

6 ДЕНА / 5 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ

Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...

ПАКЕТ АРАНЖМАН DUBAI 5 НОЌИ 6 ДЕНА
ХОТЕЛ Локација 1 / 2 Соба  1 / 1 Соба  3то лице Бебе (0 – 1.99) Дете (2 – 5.99) Дете (6 – 11.99) 
Arabian Park Hotel 3*  3* Bur Dubai  529 725 N/A 75 355 N/A
Al Jawhara Gardens 4* Dubai 550 775 550 75 355 550
Grand Excelsior Bur Dubai 4* 4* Bur Dubai 569 800 569 75 355 569
Cassels Hotel Al Barsha 4* Al Barsha 640 920 640 75 355 640
Fraser Suites 5*Sheik Zaed 569 800 N/A 75 355 N/A
Hawthorn Suites Jumeirah Beach 4*  Jumeirah 780 1210 780 75 355 780
Pullman Jumeirah Lakes Tower 5* 5* JLT 815 1300 N/A 75 355 N/A
Dukes The Palm 5 * Palm Island 1055 1710 N/A 75 355 N/A

*Цените се дадени во евра

 

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ
SKP – DXB DXB – SKP НОЌИ
27.04.2019 04.05.2019 7

 

 

ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ
Поаѓање (SKP – DXB) Враќање (DXB – SKP)
13:05 9:15
ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
Екскурзии Време на траење Цена по лице  Опис
Desert Safari 5 часа 55 EUR Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)
Dhow Cruise Creek/Mari 2 часа 55/80 EUR  Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour Целодневна 80 EUR Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек
Burj Khalifa & Dubai Mall   80 EUR Влезница+ трансфер
Miracle garden   43 EUR  
Aquawenture Water Park   95 EUR Влезница+ трансфер
Global Village   40 EUR Влезница+ трансфер
Helicopter 17 min   220 EUR  
Seawings 20min   260 EUR  

Во цената се вклучени следните услуги:

 • Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines  директно од Скопје-Дубаи-Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж )
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
 • 5 ноќевања ,6 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

 

Во цената не се вклучени следните услуги:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  • 4 – 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  • 3 – 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  • 2 – 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
 • Виза за влез во Дубаи 85 еур, потребен скениран пасош и фотографија во боја

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 • Плаќање исклучиво во денари
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 • За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.
 • Останатите општи услови на патување  на Импала Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното