Дубаи - 4 Ноќи - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Дубаи – 4 Ноќи

5 ДЕНА / 4 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ

11.04.2019 – 15.04.2019

Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете…

ПАКЕТ АРАНЖМАН  DUBAI 4 НОЌИ 5 ДЕНА
ХОТЕЛ Локација 1 / 2 Соба 1 / 1 Соба 3то лице Бебе Дете Дете
(0 – 1.99) (2 – 5.99)  (6 – 11.99)
Arabian Park Hotel 3* 3* Bur Dubai 499 625 N/A 75 355 N/A
Al Jawhara Gardens 4* Dubai 530 660 530 75 355 530
Grand Excelsior Bur Dubai 4* 4* Bur Dubai 550 715 N/A 75 355 N/A
Cassels Hotel Al Barsha 4*Al Barsha 585 770 530 75 355 530
Fraser Suites 5*Sheik Zaed Deira 610 815 N/A 75 355 N/A
Ghaya Grand 5 *Al Barsha 650 905 650 75 355 650
Hawthorn Suites Jumeirah Beach 4*  Jumeirah Beach 665 930 595 75 355 595
Aloft Hotel The Palm 4* Palm Island 665 930 N/A 75 355 N/A
Pullman Jumeirah Lakes Tower 5* 5 * JLT 680 970 N/A 75 355

N/A

 

*Цените се дадени во евра

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ
SKP – DXB DXB – SKP Ноќи
07.03.2019 11.03.2019 4
14.03.2019 18.03.2019 4
28.03.2019 01.04.2019 4
11.04.19 15.04.19 4

 

ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ
Поаѓање (SKP – DXB) Враќање (DXB – SKP)
13:05 9:15

 

Факултативи

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
Екскурзии Време на траење Цена по лице Опис
Desert Safari 5 часа 55 EUR Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци(безалкохолен)
Dhow Cruise Creek/Marina 2 часа 55EUR/80EUR Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour Целодневна 80EUR Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек 
Burj Khalifa & Dubai Mall   80EUR Влезница +трансфер
Miracle garden   43 EUR  
Aquawenture Water Park   95 EUR Влезница со вклучен трансфер
Global Village   40 EUR Влезница со вклучен трансфер
Helicopter Tour 17 min   220 EUR  
Seawings 20 min   260EUR  

Во цената се вклучени следните услуги:

 • Билет со авиокомпанија FlyDubai Airlines  директно од Скопје – Дубаи – Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж)
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи
 • 4 ноќевања, 5 дена во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок
 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

Во цената не се вклучени следните услуги:

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  • 4 – 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  • 3 – 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  • 2 – 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 • Екстра трошоци во хотел ( Телефон,Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци )

Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја

 Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.,Плаќање исклучиво во денари
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 • За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.
 • Останатите општи услови на патување  на Импала Травел и СКТМ важат, освен  горенаведеното