Малдиви - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Малдиви

ЛЕТО 2019 НА МАЛДИВИ

Термин: 19.06 - 28.06.2019 7 НОЌЕВАЊА + АВИОНСКИ ПРЕВОЗ + ТРАНСФЕР

Цени на пакет аранжман по лице :
*Со опција за различен тип на соба:

Хотел

Сместување

Услуга

Трансфер

Пакетна цена од лице во 1/2 соба

Пакетна цена за дете под 12год.

Fun Island Resort 3*

Beach Front Room

FB

Глисер

899€

414 €

Holiday  Island Resort & Spa 4*

Superior Beach Bungalows

FB

Хидро авион

998 €

398 €

ALL

1248 €

398 €

Sun Island Resort & Spa 4*

Standard Beach Bungalow

FB

Хидро авион

1032 €

398 €

ALL

1288€

398 €

Paradise Island Resort & Spa 4*        

Superior Beach Bungalow

FB

Глисер

1121 €

398 €

ALL

1377 €

398 €

Royal Island Resort & Spa 5*

Beach Villa

FB

Хидро авион

1109 €

398 €

ALL

1377 €

398 €

Cinnamon Dhonveli Maldives 4*  

Superior Room

ALL

Глисер

1361 €

830 €

Olhuveli Beach und Spa 4+*

Double standard

ALL

Хидро авион

1450€

398 €

Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5*

Island Cottage

BB

Глисер

1214€

398 €

Kuredu Resort und Spa  4*

Bungalow

FB

Хидро авион

1191 €

398 €

ALL

1422 €

398 €

*BB-со појадок;HB-појадок и вечера; FB-полн пансион; ALL- се вклученo
***можност за плакање на 12 или 24  месечни рати со 0% камата ***

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје – Доха – Мале – Доха – Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж до 30кг;
 • 7 ноќевања во хотел по избор на Малдиви на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Трансфери аеродром – хотел – аеродром со брз брод (глисер), хидроавион или внатрешен лет;
 • Пречек на Малдиви од претставник на англиски или руски јазик;

Цената не вклучува :

 • Аердромски такси од 298€;
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Излезна такса од Малдиви изнесува околу 20$ (се плаќа на лице место);

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 21 ден пред поаѓање;
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници;
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации;
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата;
 • Осигурување.

Неопходни документи:

 • За влез во Малдиви не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Малдиви издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
 • Валиден пасош;
 • Повратен авио билет;
 • Доволно финансиски средства за покривање на престојот во Малдиви (100+50 САД долари/1 ден);
 • Или потврда за извршена хотелска резервација.

Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:

 • Се задржува износот на депонираниот депозит;
 • Помеѓу 60 – тиот и 20 – тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • Помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.