Доминиканска Република - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Доминиканска Република

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 2019/2020

7 ноќи на ALL Inclusive + авионски превоз + трансфер

Термин: 16.02.2020 – 28.02.2020     

9 ноќевања / 13 дена + авионски превоз + трансфер + екскурзии + претставник

Ден 1:   Скопје-Мадрид-Пунта Кана

Утрински лет од Скопје до Мадрид  со едно преместување . Попладневниот лет од Мадрид до Пунта Кана во 16:00 часот . Пристигнување во 18:40 часот и трансфер во хотелот. Ноќевање.

Ден 2:   Пунта Кана

– Појадок. Слободно време за плажа или истражување на одморалиштето. Паркот Аква парк Манати има многу активности и активности што треба да се прават. Плежа Баваро има  објекти за голф. Ноќевање.

Ден 3: 

Појадок. Ден за слободни активности и уживање или избор на некој од факултативните екскурзии кој ги нуди самиот хотел .Новогодишна забава .

Ден 4: 

 Ден за слободни активности  и уживање на песочната плажа или избор на некој од факултативните екскурзии кој ги нуди самиот хотел .

Ден 5: 

 Појадок. Ден за нуркање во пештерите покрај коралните гребени  , скијање на вода ,сурфање или кратко крстарење со брод . Минералните извори во Пунта Кана ке ве наполнат со свежина .Доколку  не ја толерирате солената вода ,имате опција за користење на хотелскиот базен , исто така и во околината има и слатководни заливи .

Ден 6:  

Појадок. Ако сте љубител на брзина и адреналин , имате опција за разглед на плажа со  ATV 4×4 (возило тип кабриолет). Ден за слободни активности  и уживање на песочната плажа

Ден 7:  

Појадок. Ноќниот живот, исто така, ќе ја доведе вашата крв до вриење – ноќни клубови, ресторани, куглани на плажа Болера Пунта Кана и извонредна пештерска дискотека каде лилјаците ќе танцуваат со вас. .

Ден 8 | 05.01.2019 Пунта Кана –Мадрид:  

Појадок. Слободно време. Трансфер до аеродромот во  Пунта Кана и полетување за  Мадрид во 20:10.

Ден 9 | 06.01.2019 Мадрид – Скопје:   

Пристигнување во Мадрид во 10:25 часот наутро.Следува лет од Мадрид за Скопје .

Цена на пакет аранжман по лице :

Пакет аранжмани за хотел:

Ноември
02, 05, 09, 12, 16, 19, 23, 26, 30

Декември 
03, 07, 10,14, 16

Јануари
04, 06, 11, 13, 18, 20, 25, 27

Февруари 
01, 03, 08, 10, 15, 17, 22, 24, 29

Март
 02, 07, 09,14, 16, 21,23, 28

Natura Park Beach 5*

1.123,00 €

1.027,00 €

1.220,00 €

1.220,00 €

1.330,00 €

Now Larimar 5*

1.184,00 €

1.088,00 €

1.338,00 €

1.338,00 €

1.440,00 €

Catalonia Bavaro Beach 5*

1.207,00 €

1.110,00 €

1.477,00 €

1.477,00 €

1.510,00 €

Vista Sol Punta Cana 4*

1.170,00 €

1.074,00 €

1.305,00 €

1.305,00 €

1.394,00 €

Iberostar Dominicana 5*

1.229,00 €

1.130,00 €

1.386,00 €

1.386,00 €

1.464,00 €

Tropical Princess Beach 5*

1.190,00 €

1.095,00 €

1.340,00 €

1.340,00 €

1.476,00 €

Caribe Club Princess 5*

1.240,00 €

1.145,00 €

1.380,00 €

1.380,00 €

1.509,00 €

Ocean Blue Sand 5*

1.235,00 €

1.140,00 €

1.450,00 €

1.450,00 €

1.608,00 €

Now Onyx Punta Cana 5*

1.424,00 €

1.327,00 €

1.543,00 €

1.543,00 €

1.618,00 €

Ocean El Faro 5*

1.360,00 €

1.264,00 €

 

1.750,00 €

1.819,00 €

Royalton Punta Cana Resort & Casino 5*

1.518,00 €

1.420,00 €

1.780,00 €

1.780,00 €

1.903,00 €

 

Пакет аранжмани за хотел:

Април04

Април07

Април11, 14, 18,21

Natura Park Beach 5*

1.545,00 €

1.340,00 €

1.180,00 €

Now Larimar 5*

1.863,00 €

1.659,00 €

1.450,00 €

Catalonia Bavaro Beach 5*

1.816,00 €

1.610,00 €

1.450,00 €

Vista Sol Punta Cana 4*

1.676,00 €

1.480,00 €

1.300,00 €

Iberostar Dominicana 5*

1.885,00 €

1.680,00 €

1.380,00 €

Tropical Princess Beach 5*

1.660,00 €

1.450,00 €

1.299,00 €

Caribe Club Princess 5*

1.687,00 €

1.480,00 €

1.326,00 €

Ocean Blue Sand 5*

1.855,00 €

1.650,00 €

1.490,00 €

Now Onyx Punta Cana 5*

2.040,00 €

1.835,00 €

1.620,00 €

Ocean El Faro 5*

2.054,00 €

1.849,00 €

1.849,00 €

Royalton Punta Cana Resort & Casino 5*

2.024,00 €

1.819,00 €

1.660,00 €

Важно – Хотелите, които сте ги избрале се посетени и се со топла препорака од наша страна , но сепак на барање Ваше можеме да предложеме и различни хотели од посочените.

Во прогрмата е вклучено:

 • Авиобилет Мадрид – Пунта Кана – Мадрид;
 • Аеродромски такси – 160 евра се вклучени во цената
 • 7 Ноќевањаво хотел избран од табелата  ;
 • Услуга Се вклучено за време на престојот во избраниот хотел;
 • Трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром;

Во програмата не е вклучено:

 • Авиобилет на релацијаСкопје – Мадрид – Скопје каде цената се движи од 250-350 евра , или од Софија околу 100 евра .
 • 1 ноќевање во Мадриди трансфер доколку е потребно поради конекција
 • Излезна такса такса (се плака на лице место ) – 20евра;
 • Патничко осигурување

Факултативни екскурзии:

 • Canopy Adventure/Zip line – 156€
 • Остров Саона – 158€
 • Екскурзија до Санто Доминго – 167 €
 • Пливање со делфините во Манати Парк – около 210 €
 • Coco Bongo – 123 €

Потребни документи:

 • Патниците мора да имат валидност на пасош повеке од 6месеци од терминот на патување

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 21 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 16 пријавени патници.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Патничко осигурување

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

 • До45-тиот се задржува неповратниот депозит од50% од вредноста на аранжманот;
 • помеѓу 45-тиот и 36-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 35 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Напомена:

 • Минимален број на патници на база на кој е калкулирана цената на аранжманот, изнесува 2.
 • Доколку има пријавено повеке од 16 патници следува придружник за време на патувањето од страна на агенцијата
 • Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари

Забелешки:

 • Организаторот на патувањето го задржува правото на промена на редоследот и тајминзите во програмата. Програмата како и редоследот на разгледи и посети се предмет на промени и се во зависност од состојбата на терен и други објективни причини.
 • При лоши временски услови или друга виша сила, организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата. Времето на полетување и слетување се предмет на потврда од авиокомпаниите.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети), да ја промени и цената на аранжманот.