Сончев Брег - Хотел Perla - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Сончев Брег – Хотел Perla

Сончев Брег

HOTEL PERLA 3*

Хотел Perla се наоѓа на само 200 метри од центарот на Сончев Брег и 300 метри од прекрасната песочна плажа. Сите соби и апартмани во хотелот Perla се климатизирани и се карактеризираат со класичен декор и сите имаат балкон, кабловска телевизија и фрижидер. Wi-Fi е бесплатен на јавни места.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

20.05.2020 – 19.06.2020   

ALL INCLUSIVE

20.06.2020 – 05.07.2020  27.08.2020 – 10.09.2020 

ALL INCLUSIVE

06.07.2020 – 26.08.2020   ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба

25 €

36 €

 44 €

Лице во Апартман

33 €

 49,50 €

63 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Фитнес сала
 • Интернет

 

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба – 2 возрасни + 1 дете до 12,99 години или 3 возрасни
 • Апартман  –  2 возрасни + 2 деца до 12,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 12,99 години, 4 возрасни

 

 Попусти и доплати:

 • Дете до 1.99 години – бесплатно
 • Прво дете 2-12.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба или апартман – бесплатно
 • Второ дете до 12.99 години со двајца возрасни во АПАРТМАН – 8е на ден
 • Трет возрасен во АПАРТМАН –  10е на ден
 • Дете до 12.99 години со тројца возрасни во АПАРТМАН – бесплатно
 • Четврт возрасен во АПАРТМАН – 10е на ден
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба  – 20% попуст на регуларната цена

 Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден