Сончев Брег - CHAIKA BEACH RESORT 3*   - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Сончев Брег – CHAIKA BEACH RESORT 3*  

Сончев Брег

CHAIKA BEACH RESORT 3*  

https://victoriagroup.bg/chaika-beach-resort/

 

Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на 30м од плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот. Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE услуга

ТЕРМИНИ

08.06-21.06.2020

01.09-10.09.2020

ALL INCLUSIVE

22.06-05.07.2020

24.08-31.08.2020

ALL INCLUSIVE

06.07 – 23.08.2020

ALL INCLUSIVE

DBL METROPOL

park view 2+1

46 €

47 €

 55 €

DBL ARKADIA

park view 2+2

48.4 €

54 €

57,20 €

APARTMAN ARKADIA

park view 2+2 / 2+3

56,10 €

61.60 €

65 €

DBL CHAIKA

sea view 2+2

 51,70 €

 57,20 €

 60,50 €

STUDIO ARKADIA

park view 2+2

50,60 €

56,10 €

59,40 €

STUDIO CHAIKA

sea view 2+2

54 €

59,40 €

62,70 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Детско катче
 • Интернет
 • Забавен дел, анимација

 

Попусти:

 • Дете до 4.99 години – бесплатно
 • Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
 • Второ дете од 5 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман – 20% попуст на регуларната цена

 

Во цените не е вклучено :

 • Патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
 • Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро