Сончев Брег - Imperial Palace 5* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Сончев Брег – Imperial Palace 5*

Сончев Брег

IMPERIAL PALACE HOTEL & SPA 5*

https://victoria-palace-hotel.com/

Хотелот Imperial Palace 5* (ex. Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

11.06.2020 – 25.06.2020  31.08.2020 – 10.09.2020  ALL INCLUSIVE

26.06.2020 -11.07.2020  23.08.2020 30.08.2020  ALL INCLUSIVE

12.07.2020 – 22.08.2020    ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба  – без балкон

41 €

52 €

 58,50 €

Лице во двокреветна соба – поглед парк

43 €

 55 €

61,60 €

Лице во студио -поглед море

47,30 €

59,50 €

66 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Фитнес сала
 • Интернет
 • Анимација

 

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба (без балкон) – 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
 • Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години
 • Студио (поглед море)- 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години 

 

Попусти:

 • Дете до 4.99 години – бесплатно
 • Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца  возрасни во двокреветна соба – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 50 % од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба  на дополнителен кревет – 20% попуст на регуларната цена
 • Доплата за поглед море во двокреветна соба – 2,5е по лице на ден

 

Во цените не е вклучено: патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро