Банско - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Банско

ДОЧЕК НА НОВА 2019 ГОДИНА БАНСКО

МУРИТЕ 4* (зграда Орхидеа)

10% попуст за резервација и целосна уплата до 15.12.2018

Тип на сместување

3 ноќевања / ПП

4 ноќевања / ПП

Двокреветна соба (2+0)

129€

172€

Едноспален апартман (2+2)

150€

200€

Двоспален апартман (4+2)

129€

172€

Доплата за новогодишна вечера (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) : возрасни – 70€ / дете (6-13.99 год.) – 35€

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

Цените се по лице и вклучуваат :

 • 3 или 4 ноќевања на база појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
 • Паркинг, интернет

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден
 • Патничко осигурување

Термини за организиран превоз на релација Скопје – Банско – Скопје  :

 • 12.2018-02.01.2019 (4 ноќевања)
 • 12.2018-02.01.2019 (3 ноќевања)

Цена : 40 / повратен билет

ПЕРУН ЛОЏ 4*

10% попуст за резервација и целосна уплата до 30.11.2018

Тип на сместување

3 ноќевања / 2 ПП+1 НП

4 ноќевања / 3 ПП+1 НП

Студио (2+1)

174€

232€

Едноспален апартман (2+2)

204€

276€

Доплата за новогодишна вечера (НЕЗАДОЛЖИТЕЛНО)

Дополнителни услови :

 • Детедо 4.99 год. надополнителнолегло – бесплатно
 • Детеод 5-11.99 год. надополнителнолегло – 17€ наден
 • Возрасеннадополнителнолегло – 30% попуст

 Цените се по лице и вклучуваат :

 • 3 или 4 ноќевања ↓
 • 2 или 3 ноќевања на база појадок и вечера
 • На 31.12.2018 услугата е на база ноќевање со појадок
 • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања
 • Интернет
 • Ски гардеробер

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден
 • Паркинг / доплата 9€ на ден на рецепција
 • Патничко осигурување

Термини за организиран превоз на релација Скопје – Банско – Скопје  :

 • 12.2018-02.01.2019 (4 ноќевања)
 • 12.2018-02.01.2019 (3 ноќевања)

Цена : 40 / повратен билет