Огњаново - Хотел ДЕЛТА 3* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Огњаново – Хотел ДЕЛТА 3*

08-ми Март - ОГЊАНОВО

Прв ден : 08.03.2019

Состанок на групата. Поаѓање во договореното време. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Посета на Метро во Благоевград. Посета на Банско – разглед и прошетка. Се продолжува кон Огњаново. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот. Ноќевање.

Втор ден : 09.03.2019

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности, прошетка и  користење на СПА Центар. Ноќевање.

Трет ден : 10.03.2019

Појадок. Заминување од хотелот во 12:00 ч. (локално време). Патување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

Цена : 95 евра / 5.890 ден.

Цената е по лице за пакет и вклучува :

  • Превоз до наведената дестинација
  • Посета на Метро – Благоевград
  • Посета на Банско
  • Сместување во хотел ДЕЛТА 3*
  • 2 ноќевања со појадок
  • Користење на СПА Центар (базен со минерална вода, сауна, парна бања, џакузи)
  • Професионална организација

Во цената не е вклучено :

  • Патничко осигурување
  • Доплата за вечера – 13 евра / музика во живо на 08.03.2019