БОРОВЕЦ - Хотел БОРОВЕЦ ХИЛС 5* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

БОРОВЕЦ – Хотел БОРОВЕЦ ХИЛС 5*

08-ми Март - БОРОВЕЦ

Прв ден : 08.03.2019

Состанок на групата. Поаѓање кон Боровец во договореното време. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

 Втор ден : 09.03.2019

Појадок. Слободен ден за прошетка низ прекрасниот Боровец, скијање или користење на СПА Центар. Вечера. Ноќевање.

Трет ден : 10.03.2019

Појадок. Слободно време до 12.00 ч. Заминување од хотелот во 12:30 ч. (локално време). Заминување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

Цена по лице за пакет со превоз: 110€ (6,820 ден)

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • 2 ноќевања со појадок
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса
 • Попатна посета на гробот на Баба Ванѓa
 • Професионална организација

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Доплата за организирана 8-мо Мартовска вечера – 15€
 • Патничко здравствено осигурување – 150 ден.
 • Можност за дoплата за полупансион 12€ по лице на ден, без пијалoци