БАНСКО - Хотел МУРИТЕ 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

БАНСКО – Хотел МУРИТЕ 4*

08-ми Март - БАНСКО

Тип на сместување

Зграда Азалиа

Зграда Орхидеа

Дворкеветна соба (2+0)

31€

29€

Едноспален апартман (2+2)

33€

31€

Двоспален апартман (4+2)

31€

29€

Цените се по лице за 1 ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО и вклучуваат:

 • Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-22 ч.
 • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
 • Интернет, детски кат, паркинг

Дополнителни услови:

 • Деца до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
 • Доплата за туристичка такса : 1 по лице на ден за возрасни и деца над 2 год.

Пакет аранжман со организиран превоз

Прв ден : 03.2019

Состанок на групата. Поаѓање кон Банско во договореното време. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Посета на Метро во Благоевград. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот.  Вечера и забава со музика во живо. Ноќевање.

Втор ден : 09.03.2019

Појадок. Слободен ден за прошетка низ Банско, скијање или користење на СПА Центар. Вечера и забава со музика во живо. Ноќевање.

Трет ден : 03.2019

Појадок. Заминување од хотелот во 12:00 ч. (локално време). Заминување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.

Зграда АЗАЛИА – 95€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз

Зграда ОРХИДЕА - 90€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз

Цената е по лице за пакет и вклучува :

 • Превоз до наведената дестинација
 • Сместување во хотел МУРИТЕ 4*
 • 2 ноќевања на база појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-22 ч.
 • Користење на СПА Центар (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Професионална организација

Во цената не е вклучено :

 • Патничко осигурување