Дубаи - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Дубаи

ГРАДОТ НА ИДНИНАТА - ДУБАИ

07.03 - 11.03.2019

Ценовник за 4 ноќевања со појадок

Хотел

Категорија

 

Локација

Цена

по

лице

Еднокреветна соба

Дополнително легло

Дете

(0-1,99)

Дете

(2-5,99)

Дете

(6-11,99)

Al Jawhara Gardens

4*

Deira

515€

627€

515€

96€

353€

515€

Grand Excelsior Bur Dubai

4*

Bur Dubai

539€

692€

539€

96€

353€

539€

Grand Excelsior Al Barsha

4*

Al Barsha

550€

719€

538€

96€

353€

550€

Al Bandar Rotana Creek

5*

Creek

639€

889€

639€

96€

353€

639€

Пакет понудата вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација Скопје – Дубаи – Скопје со компанијата Flydubai;
 • Аеродромски такси;
 • 4 ноќевања со појадок во хотел по избор од понудата;
 • Трансфери на релација аеродром – хотел – аеродром;
 • Полудневен панорамски разглед на Дубаи со локален водич на македонски јазик.

Пакет понудата не вклучува:

 • Интернационално патничко осигурување;
 • Останати факултативи и екскурзии;
 • Трошоци од лична природа: оброци надвор од пакетната понуда, минибар, телефонски разговори;
 • Туристичка виза за влез за Дубаи – 80 евра или 4960 денари;
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот, во зависност од категоризацијата на хотелот – (се движи од 3 до 5 $ по соба на ноќ);

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Цени На Факултативни Излети И Екскурзии:

Цена По Патник

Потребен Мин.

Целодневно разгледување на Абу Даби со вклучен ручек

€ 90,00

10

Пустинско сафари со вечера

€ 60,00

2

Влезница во водениот парк на хотелот Атлантис со превоз

€ 80,00

10

Влезница во цветниот парк “ Чудесни Градини“ со превоз

€ 35,00

10

Крстарење со брод по дубајската Марина

€ 35,00

4

Влезница во Бурж Калифа

€ 40,00

2

Потребни документи:

 • Биометриски пасош со важност од 6 месеци од денот на завршување на аранжманот;
 • Уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот;
 • Потврда на резервација во некој од наведените хотели – 24 часа од моментот на проследување на истата;
 • Целосна уплата 30 дена пред започнување на аранжманот;

Рокови за откажување на аранжманот и пенали:

 • Од 60 до 31 ден од започнување на аранжманот, се задржува депозитот од 50%;
 • Од 38 до 0 денови пред поаѓање: 100% од цената на аранжманот;

Забелешки:

 • Наведените пакети се пресметани во евра по курс 1 € = 62 ден;
 • Хотелите во Дубаи бараат депозит за користење на мини бар, спа, бар или ресторан. Доколку не се користат услугите за кои е уплатен депозитот, истиот се враќа;
 • Доколку има промена на цените на влезниците за објектите и рестораните, агенцијата го задржува правото за промена на цената;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото да ја промени цената во случај на промена на курсот на монетарниот пазар.