Халкидики - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Халкидики

Халкидики 24 – 26 мај

1 ден, петок Скопје – Халкидики (Касандра/Ситонија)

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 2.30 часот. Тргнување за Грција во 3.00 часот. Пристигнување на одредената дестинација според редослед на местата. Ноќевање.

 2 ден, сабота Халкидики

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 3 ден, недела Халкидики – Скопје

Тргнување за Скопје од договорено место и време (попладне) со придружникот-пратител на групата. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Цена на аранжманот по лице:

3.410 мкд. (55 евра)

Сместување во куќи на Касандра:

 • „Дора“ – Неа Каликратија
 • „Харис„ и „Минас“ – Неа Флогита
 • „Спанос“ – Полихроно
 • „Кристина“ – Ханиоти

Сместување во куќи на Ситонија:

 • „Џорџија“ – Неа Мармарас
 • „Сарти Бич“, „Авра“, „Панорама“ и „Папус“ – Сарти
 • „Марија Карга“ – Ормос Панагијас
 • „Ана Сакис“ – Торони

Услови:

 • дете до 1,99 години гратис
 • трето и четврто лице плаќаат по 50% од цената
 • доплата за дополнително ноќевање 620 мкд. (10 евра) по лице на ден (од 19.5-24.5)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • автобуски превоз на наведената релација, Скопје – Халкидики (Касандра) – Скопје 
 • две ноќевања во куќа по избор
 • организација на патувањето со придружник-пратител на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата

Напомени:

 • За патување со сопствен превоз, од цената на аранжманот се одбива 930 мкд. (15 евра) по лице 
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување