Брисел - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Брисел

Брисел во мај

25.05.2019-28.05.2019

Цена од:  229 еур (14.200 мкд)

Брисел е главен град на Белгија и незванична престолнина на Европа. Градот ќе Ве маѓепса со својата убавина и разновидната понуда, започнувајки од многубројните атракции кој овде можат да се видат, како што се многубројните плоштади, музеи, замоци, паркови, барови и ресторани. Препуштете се на шармот на овој прекрасен град и уживајте во дегустација на белгиското чоколадо или познатото белгиско пиво.

Предлог програма: 25.05.2019-28.05.2019

Ден 1

Предлагаме посета на еден од најубавите плоштади во Европа “Grand Palace”, Катедралата Св.Михаил, Конгресната хала, познатиот Атомиум, Судот, градската куќа, плоштадот Ројал, црквата и квартот Шаблон, Кралската палата, Парламентот. Ноќевање.

Ден 2

Предлагаме да го посетите паркот Мини Европа во кој се претставени 80 европски градови и над 350 најзначајни архитектонски згради.

Посетете го божиќниот маркет на некој од плоштадите во градот, каде ќе може да ја вкусите вкусната храната и греаното вино  или пак засладете се во познатата продавница за чоколади Wottamer. Ноќевање.

Ден 3

Дозволете си прошетка низ прекрасните паркови на градот, прошетајте низ тесните улички на стариот град и седнете на некој од плоштадите за да го вкусите познатото овошно пиво од цреша, капини или праска.

Ден 4

Одјавување од хотел. Приватен трансфер до аеродромот. Препорачуваме на аеродромот да бидете 2 часа пред летот.

Во цената на аранжманот Брисел  е вклучено:

  • Авионски превоз Скопје-Брисел-Скопје со Wizz Air
  • Аеродромски такси
  • Бесплатна рачна торба  до 8кг со димензии (40x30x20 cm)
  • Хотел со 3* -услуга 3 ноќевања со појадок (Предлог-хотел Van Belle 3*  3 км од центарот)

Во цената на аранжманот Брисел не е вклучено:

  • Трансфер од/до аеродром-хотел (информативно: 14 еур шатл бус; 30 еур такси)
  • Патничко осигурување

 

Летови: Вторник, Четврток и Сабота

  • Скопје-Брисел  12:05-14:50
  • Брисел-Скопје  15:20-17:55

***Цената зависи од моментално расположливи места во авио компанијата и хотелите