ЛУТРАКИ - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

ЛУТРАКИ

23.ОКТОМВРИ ВО ЛУТРАКИ

(23.10.2021 – 24.10.2021)

 

Прв ден: 23.10.2021 (сабота)

04.00 часот. Заминување на групата од Скопје и во 05.30 часот од Кавадарци (пред туристичките агенции „Атлантик Турс“) кон Грција со туристички автобус преку граничниот премин Евзони. Пристигнување во Лутраки во претпладневните часови. Сместување во хотел „Paradosiako3***(www.hotelparadosiako.com). Одмор од патувањето. Во договореното време заминување на групата кон комплексот термални бањи „Лутра“. Слободно време за користење на отворените и затворени базени со топла термална вода и прекрасна можност на отворено да се релаксирате во минералната вода со температура од 37 степени. Враќање во хотелот. Ноќевање.

Втор ден: 24.10.2021 (недела)

Појадок. Се одјавуваме од хотелот и заминуваме кон комплексот термални бањи „Лутра“. Слободно време за користење на отворените и затворени базени со топла термална вода. Можност за шопинг на пазарот во бањата кој изобилува со домашно подготвени специјалитети од овој крај. Во попладневните часови заминување кон Македонија. Пристигнување во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ

49 евра (3.040 денари)

 

 

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

  •  Превоз со туристички автобус
  • Едно ноќевање со појадок во хотелот „Paradosiako3***
  • Туристичка такса
  • Организација на патувањето и лиценциран туристички придружник

 

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

  • Користење на базените и бањите со топла термална вода (2 или 3 евра, во зависност од базените)
  • Патничко осигурување
  • Доплата за еднокреветна соба – 20 евра 
  • Услови за деца: До 3 години бесплатно (во заеднички кревет со две возрасни лица), од 3-12 години плаќаат 50 % од аранжманот доколку користат сопствен кревет. Во случај на сопствен превоз цената се намалува за 10 евра.

НАПОМЕНА:

За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници 

Последен рок за пријавување: 15. Октомври 2021 година