Интерхотел Сандански 4* - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Интерхотел Сандански 4*

Интерхотел Сандански 4*

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата38°C.Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

✅ Група 1 – 25.10-31.10.2021 – Распродадено
   ✅ Група 2 – 01.11-07.11.2021 – сигурна реализација

   ✅ Група 3 – 08.11-14.11.2021-  сигурна реализација
                       ✅ Група 4 – 15.11-21.11.2021-  сигурна реализација

Цената на аранжманот изнесува: 16.300 денари 

Цената вклучува:

► 6 ноќевања со појадок

►Користење на спа центар

►Сместување во 1/2  Double Deluxe Room

►Автобуски превоз 

►Користење на сауна, парна бања и фитнес центар 

►Користење на затворен базен со минерална вода од 33с

►Користење на отворен базен со минерална вода од 33c

►Користење на термален базен со минерална вода 39с

►Лежалки покрај базен

►Бесплатен интернет 

►Такса  

 Цената не вклучува:

 ► PCR тест

 ►Индивидуални трошоци 

 ►Доплата за еднокреветна соба 7.100,00 денари 

 

Напомена:

Се патува со пасош и две дози вакцини со поминати 14 дена од втората вакцина или негативен пцр тест не постар од 72 часа

 

 Напомена : Ве молиме почитувајте ги препорачаните мерки против COVID-19 за Ваша и наша заштита, следете ги препораките и редовно информирајте се од надлежните институции за најновите вести и насоки.

 

 Важни информации:

  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.
  • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума
  • Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи
  • Ве информираме за новите настани околу Ковид-19 користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет
  • Побарајте Договор за патување
  • Важат Општите услови на Т.А. Импала Травел  

  Тимот на ТА Импала Травел Ви посакува пријатен одмор !