Будва - Импала Травел
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk
+389 31 418-900 contact@impala.com.mk

Будва

МИНИ ОДМОР БУДВА

МАЈ 2021

 

Апартманите ЈОВАН -Будва категоризиран со 4* располага со модерно опремени едноспални и двоспални апартмани лоцирани веднаш до хотелот “Garni Hotel MB”. Апартманите се карактеризираат со домашна атмосфера и имаат луксузен ентериер кој обезбедува максимална удобност. Модерно опремени и удобни, апартманите нудат услуга базирана на хотелско сместување. Менувањето крпи и чистењето на апартманите е секојдневно. Локацијата на апартманите е идеална за сите оние кои сакаат да имаат мир и тишина, но и да бидат во близина на градот и плажата. Сите апартмани имаат пространа дневна соба, кујна, луксузно купатило, кабловска телевизија, клима уред (вклучен во цената).Бањите во апартманите содржат модерен туш, фен, машина за перење.Обезбеден паркинг.Бесплатен сеф и интернет.

 

 

 

ТЕРМИНИ

 

 

 

Ноќевање

1/2 тип

цена по лице со превоз,минимум 2 лица во апартман

1/3+1 тип

цена по лице со превоз,минимум 3 лица во апартман

1/4 +2 тип

цена по лице со превоз,минимум 4 лица во апартман

 

22.05-26.05.2021

 

4

 

90

 

70

 

75

 

26.05-30.05.2021

 

4

 

90

 

70

 

75

 

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

 • Петто возрасно лице или прво дете до 12 години во апартман  плаќа 50% од цената во табелата.
 • Второ дете до 12 години во апартман  плаќа 25% од цената во табелите.
 • Дете до 12 години во апартман плаќа 25% од цената во табелите.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Цените во табелите се дадени по лице за 4 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.
 • Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зaедно, задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција во хотелот “Garni Hotel MB”и чини 1 еврo по лице на ден. Со плаќањето добивате картон за престој кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.
 • Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши  исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (62 мкд).
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко – здравствено осигурување кое може да го извадите во нашата агенција
 • За ова патување важат Општите услови за Патување на Импала Травел